90 Mbps İnternet Twitch'te Donuyor

Lochart

Decapat
Kablonet kullanıyorum ve İnternet hızım 90-100 Mbps download, 10-15 ping arası seyrediyor. Diğer kullanımlarda (Steam indirme, YouTube vs. ) İnternetim sorunsuz, 11 MB/s gibi bir değer alıyorum ama Twitch'de canlı yayın izlerken takılmalar oluyor. Arada sırada oluyor ve 160P 1080P fark etmiyor her şekilde donuyor.

DNS değiştirmeyi, VPN kullanmayı, farklı tarayıcı ve cihaz üzerinden izlemeyi denedim.
İnternetimde anlık düşüşler falan olmuyor download hızım ve pingim gayet stabil.

Yan sekmede YouTube üzerinden 4K video açabiliyorum ama Twitch 160P'de donuyor. Sebebi veya çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitch'de bu sorunu yaşayan çok kişi var. Sorun yayıncı kaynaklı bile olabiliyor, aynı anda tüm izleyicilerde donduğuna denk gelmiştim. 160P'de bile donuyorsa sorun sizden kaynaklı değil, ya Twitch ya yayıncı kaynaklıdır.

Twitch'de bu sorunu yaşayan çok kişi var. Sorun yayıncı kaynaklı bile olabiliyor, aynı anda tüm izleyicilerde donduğuna denk gelmiştim. 160P'de bile donuyorsa sorun sizden kaynaklı değil, ya Twitch ya yayıncı kaynaklıdır.
Hocam yayıncıların droplarını saymıyorum farklı yayıncılarda da oluyor farketmiyor. Twitch'den kaynaklı olduğunu da biliyorum çok kişi yaşıyor bu sorunu ama çözemedim bir türlü yayın izlemek zulüm oldu.

Belki izlediğiniz anlarda sitede bir yoğunluk olabilir. Başka birşey aklıma gelmiyor. Ben sorunsuz izliyorum Twitch. 24 Mbps kablonet var.
Hocam işin garip yanı şu, alt kattaki iş yerimde 25 Mbps'lik yine Kablonet kullanıyorum, o internette sorunsuz izliyorum. 2 haftadır falan var sorun beni deli eden kısım o zaten. DNS,VPN hepsini denedim en son pes ettim sunucularla alakalıdır kendi kendine düzelir dedim yok düzelmiyor.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. 75 Mbps'lik Netspeed kullanıyorum ama lanet olasıca 720P'de bile donma oluyor. Aynı şekilde indirme yaptığımda hızım 9 MB/s gibi değerlerle indiriyorum. Ama bir türlü sorunu çözemedim. Bir yayıncıda değil, hepsinde oluyor.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. 75 Mbps'lik Netspeed kullanıyorum ama lanet olasıca 720P'de bile donma oluyor. Aynı şekilde indirme yaptığımda hızım 9 MB/s gibi değerlerle indiriyorum. Ama bir türlü sorunu çözemedim. Bir yayıncıda değil, hepsinde oluyor.
DNS değiştirmek ve VPN kullanmak geçici olarak işe yarıyor ama kalıcı olmuyor. Bir deneyin belki sizde işe yarar.

25 Mbps'lik bağlantıda sizde de problem yoksa geçici çözüm olarak, alt katınızdaki modemde WI-FI açıp güçlü bir kablosuz menzil genişletici alarak kullanabilirsiniz ya da kablo çekebilirsiniz. 25'de akan site 100 Mbps'de neden çalışmaz o da ilginç bi sorun, bilemedim..

Geri
Yukarı