100 Mbps internet Twitch'te yayın izlerken donuyor

likeacash

Hectopat
Merhaba. Twitch platformunda yayın izlerken donma ve takılma sorunu yaşıyorum. İnternetim gayet uygun, 100Mbps, ancak sebebini bulamadım. Daha önceden böyle bir şey yaşamıyordum. Son 1 haftadır bu durumda. VPN ve modeme reset atmayı denedim sonuç aynı. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kral son 1 haftada bende de oluyor Türksat kullanıyorum Speedtest'te sorun yok ms değerlerimde de hızlarda da her zaman stabil ama 2 haftadır tarayıcıda ve oyunlarda sıkıntı çekiyorum bir şey indirirken saniyede 10 11 MB indiriyorken 1080p videoda durup duruyor neden olabilir?
Benimde Superonline, aradım kendilerini problemi anlattım artık orada birşey yaptılar düzeldi. ISS firmanızla konuşun. 100 MBPS'de 4K rahat izleniyor çünkü.

ISS firman nedir?
Türknet, Hız değerlerim ise bunlar

Ekran görüntüsü 2023-06-14 013231.png

Kral son 1 haftada bende de oluyor Türksat kullanıyorum Speedtest'te sorun yok ms değerlerimde de hızlarda da her zaman stabil ama 2 haftadır tarayıcıda ve oyunlarda sıkıntı çekiyorum bir şey indirirken saniyede 10 11 MB indiriyorken 1080p videoda durup duruyor neden olabilir?
Bende oyunlarda vs. sıkıntı yok sadece twitch de çözünürlük fark etmeksiniz oluyor

Keçiören'deyim. Altyapı çöp seviyede. Türknet kiralık altyapı kullandığı içinde olabilir. ISS ile görüşmende fayda var. Dediklerimi yapıcaklar bi yapsınlar test et olmazsa tekrar buraya gel.
Kiralık altyapı kullandığını biliyorum 2-3 senedir de aboneyim fakat bu sorun son 1 haftadır var olan bir şey o yüzden kafam karıştı.

Geri
Yukarı