90 Watt adaptör yerine 135 Watt adaptör kullanılırsa laptopa bir şey olur mu?

ExecutioneR_

Kilopat
Makaleler
1
Laptopumun işlemcisini değiştirdim ve voltaj yetmediği için açılmadı. O yüzden yeni adaptör almaya karar verdim. Şu adaptörü buldum:

Watt'ı 135W. Şu anki adaptörün Watt'ı 90W. Acaba fazla alırsam bir şey olur mu?

Telefonla fazla kullanınca bir şey olmuyor. Laptop için emin değilim ama bir şey olmaması lazım. Bilgili bir arkadaş daha doğru bir şekilde cevap verir.

Ayni voltaj ise calisir. 135W olan 7.1 amperdir, 90W olan 4.75 falandır. Tabii bu iki ürünün 19V oldugu durumda geçerli, laptop gerektigi kadar amper çekecektir. Lakin bazi kaynaklarda isinma yapabileceğine dair söylentiler var.

Modemim 1A kullanıyor ama su an 2A adaptor ile kullanıyorum. Çalışmasında bir sikinti olmuyor.

Ayni voltaj ise calisir. 135W olan 7.1 amperdir, 90W olan 4.75 falandır. Tabii bu iki ürünün 19V oldugu durumda geçerli, laptop gerektigi kadar amper çekecektir. Lakin bazi kaynaklarda isinma yapabileceğine dair söylentiler var.

Modemim 1A kullanıyor ama su an 2A adaptor ile kullanıyorum. Çalışmasında bir sikinti olmuyor.
Şu an kullandığım adaptörüm de 19V. Yani bir sıkıntı olmaz diyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığım adaptörüm de 19V. Yani bir sıkıntı olmaz diyorsunuz ?
Dedigim gibi yanma gibi bir durum olmaz. Voltaj farkli olsa sikinti çıkarabilirdi ama dedigim gibi bazı yerlerde fazla amperin isindiracagi söylenmiş. Benim bildiğim ise urun gerektiği kadar amper çekeceği için sorun olacağını düşünmüyorum. Dusuk olsa yani 80W olsa, farklı sorunlar olabilirdi. Yine de en güzeli, ürünün fabrika değerindeki adaptörü almak olur. Sonucta bugun bir PC fiyati, bir kaç asgari ücret maaşı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dedigim gibi yanma gibi bir durum olmaz. Voltaj farkli olsa sikinti çıkarabilirdi ama dedigim gibi bazı yerlerde fazla amperin isindiracagi söylenmiş. Benim bildiğim ise urun gerektiği kadar amper çekeceği için sorun olacağını düşünmüyorum. Dusuk olsa yani 80W olsa, farklı sorunlar olabilirdi. Yine de en güzeli, ürünün fabrika değerindeki adaptörü almak olur. Sonucta bugun bir PC fiyati, bir kaç asgari ücret maaşı.
Laptopum neredeyse 10 yıllık.

90W muadil bir adaptor bulursanız alin. Bulamazsanız attığınız modelw yönelin.
Zaten adaptörüm çalışıyor, benim asıl derdim laptopuma yeni işlemci aldım. Ancak taktığımda güç tuşuna basıca 1-2 saniye çalışıp kapanıyordu. Bunun sebebini araştırdım ve sorunun voltaj yetersizliği olduğunu anladım. O yüzden laptopu o işlemci ile çalıştırmak için fazla Watt'lı adaptör arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı