900-1.2 milyon arası araba önerisi

Duster eğer yüksek araca, belki 4x4'e, yani kısaca Duster'a ihtiyacınız yoksa pek alınacak araba değil. Yani hakaret gibi algılanılmasın ama eşek gibi araba. Kötü anlamda söylemiyorum. Getirir götürür ormana da girersiniz dağa da çıkarsınız her şeyi yaparsınız. Bir "cip" olarak parasına göre ne kadar iyiyse, bir "araba " olarak yine parasına göre o kadar kötü. Bende Egea varken ikame araç olarak kullanma fırsatı buldum. Evet insanın kafası aşırı rahat ediyor, burada sürter mi şu çukurdan kaçsam mı diye düşünmüyorsunuz ancak yarım saat sonra araba bende baş ağrısı yapıyor. Gerek ses yalıtımı, gerek aracın genel izolasyon hissi gerekse kalitesi Egea'dan 2-3 gömlek aşağıda ki karşısında bir Megane'dan bahsediyoruz. Megane da Egea'ya göre 2-3 gömlek kaliteli değil belki ama Duster'dan inip Egea'ya binince "oh be" demiştim.

Bu arada inceledim yalıtım konusunda bayağı eksikmiş cidden baktım hiç dikkatimi çekmemişti dusterınki. C4 daha iyi bir seçenek olsa gerek. 4x4'e hiç ihtiyacım yok konforlu ama yüksek arabalar bana göre. Duster aşırı rahat bir araba. Otobanda yalıtım konusunda sıkıntı çekerim ama şehir içi problem olmaz da gene de sıkıntı. Bir de arka yaşam alanını boş verecek olsan ne alırdın? Hatchback.

Bu arada inceledim yalıtım konusunda bayağı eksikmiş cidden baktım hiç dikkatimi çekmemişti dusterınki. C4 daha iyi bir seçenek olsa gerek. 4x4'e hiç ihtiyacım yok konforlu ama yüksek arabalar bana göre. Duster aşırı rahat bir araba. Otobanda yalıtım konusunda sıkıntı çekerim ama şehir içi problem olmaz da gene de sıkıntı. Bir de arka yaşam alanını boş verecek olsan ne alırdın? Hatchback.
Şehir içi de kullandım yok, şehir içinde de sıkıntı. Zira altımdan geçen asfaltı bir go-kart arabasında gibi hissediyordum. Kapıyı kapatınca da üstüme bir kapı kapanmış gibi hissettirmiyordu. Sanki hala arabanın dışındaymışım gibi geliyordu ki yalıtımı çok zayıf olan Egea'da bile bu his yoktu.

Şehir içi de kullandım yok, şehir içinde de sıkıntı. Zira altımdan geçen asfaltı bir go-kart arabasında gibi hissediyordum. Kapıyı kapatınca da üstüme bir kapı kapanmış gibi hissettirmiyordu. Sanki hala arabanın dışındaymışım gibi geliyordu ki yalıtımı çok zayıf olan Egea'da bile bu his yoktu.
Eyvallah hocam sağ olasın.

SUV alın. SUV araç her zaman bir adım öndedir ve hissiyatı her zaman daha güzel ve zevklidir. Ben sedan tipi arabaları hiç sevmiyorum mesela. Bence bu fiyatlarda SUV almak daha mantıklı olur.

Rica ederim hocam. HB tavsiyesinde bulun-a-madım zira hiç HB kullanmadım desem yeridir. Hep sedan hep sedan. Bana kalsa station alırım da işte :)

Keşke Almanya'da olsak da alsak RS6 zar zor olsa da.

SUV alın. SUV araç her zaman bir adım öndedir ve hissiyatı her zaman daha güzel ve zevklidir. Ben sedan tipi arabaları hiç sevmiyorum mesela. Bence bu fiyatlarda SUV almak daha mantıklı olur.

Yani bu fiyata 2008 veya C4 tam SUV değil ama C-SUV crossover. Başka bir önerin var mı SUV? Kriterlerim yukarıda.

Psa grubun yeni çıkardığı ticarilere ne dersiniz özellikle Toyota proace veya Peugeot rifter.

Hocam ticari bakmıyorum ya biraz da genç işi olsun diye uğraşıyorum duster o yüzden almadım bunlar daha kötü görünüyor ama 308 Allure'e para çıksa alırdım.

Keşke Almanya'da olsak da alsak RS6 zar zor olsa da.

Yani bu fiyata 2008 veya C4 tam SUV değil ama C-SUV crossover. Başka bir önerin var mı SUV? Kriterlerim yukarıda.

Hocam ticari bakmıyorum ya biraz da genç işi olsun diye uğraşıyorum duster o yüzden almadım bunlar daha kötü görünüyor ama 308 Allure'e para çıksa alırdım.
RS6'da gözüm yok, şöyle bir Egea Cross Wagon da hoş olurdu. 😢
1708804656280.png

Hocam sen Egea fanı çıktın. İnşallah olur.
Egea fanı demeyelim de, hoşuma gitmiyor değil. Milletin gömdüğü kadar kötü bir araba değil bence.
Egea'dan Megane'a geçtim, kalite anlamında artılar görsem de arada öyle dağlar kadar fark yok. He şu anda Egea Cross Sw imkansız değil de, satmak istesen zor satarsın mesela. Türkiye'de SW araca karşı bir önyargı var maalesef.

Geri
Yukarı