900-1.2 milyon arası araba önerisi

Sparding

Hectopat
Bu fiyatta km'si az, yaşı az, az olsa da donanımı iyi olan, kaporta değişen veya ağır hasar kayıtlı olmayan, son olarak az yakan çok giden bir motoru olursa güzel olur.
Tercihim SUV-crossover veya arka yaşam alanı geniş olan bir araba bakıyorum ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Renault talisman önerebilirim Full paket yeni bir talisman alırsanız sizi memnun eder diye düşünüyorum bayağı geniş bir araba.

Renault talisman önerebilirim Full paket yeni bir talisman alırsanız sizi memnun eder diye düşünüyorum bayağı geniş bir araba.

Hocam Km'si fazla oluyor, Talisman'ların yenileri de çok pahalı. Normalde Duster 1.3 TCE istiyorum ama o da çok müteahhit arabası.

Tucson fazla yakmıyor mu? Sportage ve 2008 bakıyorum ama kararsız da kaldım. C4'te bakıyorum Crossover.

Son düzenleyen: Moderatör:
Talisman yerine Megane olabilir. İçinin genişliği yeterlidir. Motor olarak 1.3 TCe alırsanız çekiş anlamında da üzmez. O paralara da çok temiz Megane düşer.

Talisman yerine Megane olabilir. İçinin genişliği yeterlidir. Motor olarak 1.3 TCe alırsanız çekiş anlamında da üzmez. O paralara da çok temiz Megane düşer.

Talisman donanım ve genişlik olarak daha iyi biliyorum aslında güzel bir fiyat yakalasa onun için çok güzel olur.

Talisman donanım ve genişlik olarak daha iyi biliyorum aslında güzel bir fiyat yakalasa onun için çok güzel olur.
Talisman D sınıfı Megane C sınıfı. Tabii ki genişlik ve donanım daha iyi ama işin yürütme maliyetlerini de düşünmek lazım.
Bugün Megane parasına Talisman'a, Civic parasına Accord'a, C4 parasına C5'e binebiliyorsak bunun bir sebebi var.
Talisman yürütmesi kesinlikle Megane'dan zor bir araç. Belki 0 alınıp 3-4 yaşına kadar kullanılırsa sorun yaşanmaz ama 4-5 yaşında alınıp 7-8 yaşına kadar binilmek istenirse tüm ağır bakımlarına denk gelmek olası. Üstelik Megane'ın ağır bakımı bile üzücü olabilirken Talisman bu konuda daha üzücü olacaktır.

Megane gayet iyi hocam fakat 1.3 tce duster almak daha iyi değil mi? Tercihim SUV olduğundan dolayı ama genç arabası değil işte o sıkıntı bir tık.
Talisman D sınıfı Megane C sınıfı. Tabii ki genişlik ve donanım daha iyi ama işin yürütme maliyetlerini de düşünmek lazım.
Bugün Megane parasına Talisman'a, Civic parasına Accord'a, C4 parasına C5'e binebiliyorsak bunun bir sebebi var.
Talisman yürütmesi kesinlikle Megane'dan zor bir araç. Belki 0 alınıp 3-4 yaşına kadar kullanılırsa sorun yaşanmaz ama 4-5 yaşında alınıp 7-8 yaşına kadar binilmek istenirse tüm ağır bakımlarına denk gelmek olası. Üstelik Megane'ın ağır bakımı bile üzücü olabilirken Talisman bu konuda daha üzücü olacaktır.
C4 donanım olarak daha iyi hem de genç arabası diye düşünmüştüm duster 1.3 TCe istiyorum yoksa bende

Yakalayamıyorsun ki o fiyat bandındakiler adamın söylediği gibi ağır bakımlık oluyor, yoksa talisman güzel gözüküyor

Megane gayet iyi hocam fakat 1.3 tce duster almak daha iyi değil mi? Tercihim SUV olduğundan dolayı ama genç arabası değil işte o sıkıntı bir tık.

C4 donanım olarak daha iyi hem de genç arabası diye düşünmüştüm duster 1.3 TCe istiyorum yoksa bende

Yakalayamıyorsun ki o fiyat bandındakiler adamın söylediği gibi ağır bakımlık oluyor, yoksa talisman güzel gözüküyor
Duster eğer yüksek araca, belki 4x4'e, yani kısaca Duster'a ihtiyacınız yoksa pek alınacak araba değil. Yani hakaret gibi algılanılmasın ama eşek gibi araba. Kötü anlamda söylemiyorum. Getirir götürür ormana da girersiniz dağa da çıkarsınız her şeyi yaparsınız. Bir "Cip" olarak parasına göre ne kadar iyiyse, bir "araba " olarak yine parasına göre o kadar kötü. Bende Egea varken ikame araç olarak kullanma fırsatı buldum. Evet insanın kafası aşırı rahat ediyor, burada sürter mi şu çukurdan kaçsam mı diye düşünmüyorsunuz ancak yarım saat sonra araba bende baş ağrısı yapıyor. Gerek ses yalıtımı, gerek aracın genel izolasyon hissi gerekse kalitesi Egea'dan 2-3 gömlek aşağıda ki karşısında bir Megane'dan bahsediyoruz. Megane da Egea'ya göre 2-3 gömlek kaliteli değil belki ama Duster'dan inip Egea'ya binince "Oh be" demiştim.

Geri
Yukarı