900-1000 TL klavye önerisi

Bütçe
900-1000 TL

elroNNd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Inno3D RTX 3060 12GB, Ryzen 5 5600, Asus PRIME B550M-A Wi-Fi II Anakart, Crucial Ballistix 2x8 GB 3200 MHz DDR4 Cl16 RAM, GameGaraj Aquarius Kasa, DarkFlash 650W +80 Bronze PSU.
Meslek
Öğrenci
Öncelikle klavye almak istiyorum. CS:GO, Valorant ve Fortnite tarzı rekabetçi oyunlar önceliğim olacak. Membran mı mekanik mi almalıyım hiçbir fikrim yok. Ufak Google aramaları sonucu mekanik klavyelerin daha uzun ömürlü ve daha çok oyun odaklı olduğunu öğrendim. Fakat Switch'ler hakkında hiçbir fikrim yok. Bulduğum birkaç ürün şöyle;

Açıkçası K555 güzel geldi. Hem bilek desteği bulunuyor hem de diğerlerine göre ucuz. Fakat Apex 3 TKL'nin tasarımı güzel, Cynosa v2'nin de driver desteği. Zaten şu anda fare olarak Razer DeathAdder V2 Mini kullanıyorum ve çok memnunum. Ucuz ve az RGB'li bir mouse olmasına rağmen driver desteği mükemmel.

Ayrıca uzun ömrülü olması benim için önemli.
Membran alırsam ömrü dışında ne gibi eksileri olur? Bu bütçede önerebileceğiniz farklı klavyeler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer klavyeler hakkında pek bilgi sahibi olmamakla beraber ben SteelSeries Apex 5 kullanıyorum, yıllardır sadece SteelSeries ürümleri kullanırım ve bu klavyesi de muazzam bana kalırsa. Apex 3'te aynı şekilde güzel alabilirsin eğer beğendiysen.

Diğer klavyeler hakkında pek bilgi sahibi olmamakla beraber ben SteelSeries Apex 5 kullanıyorum, yıllardır sadece SteelSeries ürümleri kullanırım ve bu klavyesi de muazzam bana kalırsa. Apex 3'te aynı şekilde güzel alabilirsin eğer beğendiysen.

Hocam Apex 5'in fiyatına baktım 2500 TL yazıyor muhtemelen çok zam gelmiş. Apex 3 tarafına pek yakın değilim. Daha çok Cynosa V2 ve Redragon K555 tarafında gidip geliyorum. Açıkçası şu anda Razer bir ürünüm bulunduğundan bir tık Cynosa V2 tarafındayım ama membran olması ne gibi eksi sağlar onu tam olarak bilmiyorum. Ses olarak sessiz olması benim açımdan daha iyi fakat mekanik ile ömür ve tepkime farkı çok büyük olur mu onu bilmiyorum. Eğer ömür farkı çok değilse muhtemelen Cynosa V2 alacağım.

Bende de mekanik klavye var. Keşke membran alsaydım diyorum Blue Switch olduğu için çok ses çıkartıyor ve temizlenmesi gerekiyor sürekli. Ben karşılaştırdığımda tepkime süresini anlayamamıştım.

YouTube den incelemelerine bakın en beğendiğinizi alın bence.

Redragon K552 Kumara'ya da bakabilirsiniz.

Yukarıdaki Rampage klavyeden uzak durun.

Redragon K552 Kumara'ya da bakabilirsiniz.

Yukarıdaki Rampage klavyeden uzak durun.

Hocam zaten Rampage almayı düşünmüyorum. Sanırım Redragon usas K553 alacağım. Ayrıca Switch'leri değiştirilebiliyormuş ileride değiştirmek istersem güzel olur. Bu arada K552'ye nazaran bu kadar ucuz olmasının sebebini anlayamadım.

Edit: Hocam K552 red switchmiş sanırım ondan fiyat farkı var. Switch'leri araştırım kararımı vereceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı