900₺-1400₺ DisplayPort'u olan ekran kartı önerisi

• Konuyu başlatan skyyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 926
Hocam ekran kartınız nasıl yok ilk cümlede ekran kartımda DisplayPort girişi olmadığından dolayı monitörüm özelliklerinden faydalanamıyorum diyorsunuz bir de ekran kartım yok diyorsunuz. Ben anlayamadım. Ekran kartı olarak idarelikse şuan ben ekran kartı almazdım. ama acilse kullanıcıların tavsiyelerine bakabilirsiniz.
Şuan 750 Ti var ve yok sayılabilir hocam, arızalı.

Hocam benim tavsiyem eğer bir kaç ay kullanıp ondan sonra değiştirmek içinse bunu önerebilirim.
RTX 3050 Ti piyasaya çıktıktan 1-2 ay civarı sonra alacağım. Yani yaklaşık büyük ihtimalle 4-5 ay kullanırım. Benim aklıma şuan GTX 1650 GDDR6 olan modeli yatıyor. İleride ekran kartı alacağım zaman satarım.

RTX 3050 Ti piyasaya çıktıktan 1-2 ay civarı sonra alacağım. Yani yaklaşık büyük ihtimalle 4-5 ay kullanırım. Benim aklıma şu an GTX 1650 GDDR6 olan modeli yatıyor. İleride ekran kartı alacağım zaman satarım.

Hocam GTX 1650 RX 550'den daha güçlü bir kart. Ama aralarında 1000 TL gibi bir fark var. Ve üstelik şu an GTX 1650'nin fiyatı biraz abartı. Yani satıcağınız zaman biraz zarar edebilirsiniz. RX 550'dede zarar edebilirsiniz ama ediceğiniz zarar daha az olur.

Ben de şu piyasada kart alınmaz tribine tavım.

Evet fırsatçı çok, yeni Nvidia kartlar gelecek 3 aya (stok olursa) ama benim için zaman da en az ürün kadar değerli belki?

2 tane oyun oynayacağım diye 5-6 ay bekleyemem kaldı ki mining sebebiyle ciddi bir kart yetersizliği var dünya genelinde.

Piyasaya bakıp bütçenize göre size göre cazip fiyattan bir kart almanız önerim olacak.

Bunun için onlarca sebep size sayabilirim ama tıpkı araba piyasası gibi ekran kartı piyasası da ne yazık ki yüksekliği kaçınılmaz bir noktadadır.

Ben de şu piyasada kart alınmaz tribine tavım.

Evet fırsatçı çok, yeni Nvidia kartlar gelecek 3 aya (stok olursa) ama benim için zaman da en az ürün kadar değerli belki?

2 tane oyun oynayacağım diye 5-6 ay bekleyemem kaldı ki mining sebebiyle ciddi bir kart yetersizliği var dünya genelinde.

Piyasaya bakıp bütçenize göre size göre cazip fiyattan bir kart almanız önerim olacak.

Bunun için onlarca sebep size sayabilirim ama tıpkı araba piyasası gibi ekran kartı piyasası da ne yazık ki yüksekliği kaçınılmaz bir noktadadır.
İsterse 10 yeni kart çıkartsın ekran kartlarının fiyatı düşmez. Ben 1060'ı alırken 1200 liraya almıştım sıfır olarak, o zaman RTX falan yoktu, üstüne 2-3 yeni kart modeli çıktı ve şimdi 1400 liraya satıyorum kartımı. Baktım oynadığım oyunlar LOL, FM gibi kart istemeyen oyunlar bende satmaya karar verdim. Ekran kartsız kullanacağım.

Geri
Yukarı