900 derece direksiyon seti yapmak mantıklı mı?

AntiLas

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 900 derece direksiyon seti almayı düşünüyordum. Fakat fiyatlar 7000-8000TL olduğunu görünce vazgeçtim ve kendim yapmaya karar verdim. Bir video buldum. Yapan kişinin kullandığı tüm malzemeler toplamda 1500-1600 TL arasında tutuyor. Ben de yapmayı düşünüyorum.
Sizlere birkaç sorum olacak.
1) Sizce değer mi? Direksiyonda FFB yok titreşim yok vites vs tuşlar yok.
2) Yaptığım zaman Forza 4 tarzı oyunlar oynayabilecek miyim? Yani algılar mı Forza oyununu. Mouse ile yapmıştım daha önce olmamıştı.
Video aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu adam profesyonel olarak bu tarz elektronik sistemlerle uğraşıyor. Evet çalıştırmayı başarabilirsin ama uzun ömürlü ve stabil çalışacak bir sistem olacağını sanmam.

Arkadaşlar merhaba 900 derece direksiyon seti almayı düşünüyordum. Fakat fiyatlar 7000-8000TL olduğunu görünce vazgeçtim ve kendim yapmaya karar verdim. Bir video buldum. Yapan kişinin kullandığı tüm malzemeler toplamda 1500-1600 TL arasında tutuyor. Ben de yapmayı düşünüyorum.
Sizlere birkaç sorum olacak.
1) sizce değer mi? Direksiyonda FFB yok titreşim yok vites vs tuşlar yok.
2) yaptığım zaman Forza 4 tarzı oyunlar oynayabilecek miyim? Yani algılar mı Forza oyununu. Mouse ile yapmıştım daha önce olmamıştı.
Video aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci el DFGT bakın. Ben yapmayı denedim parçaları aldım fakat ilge ipek gibi düzeneği kuramadım o yüzden vazgeçtim.

Vitessiz Rampage V900 var.

Vitesli Rampage V902 var.

El yapımı direksiyon yapmanı tavsiye etmem, uzun ömürlü olmuyor.

Vitessiz Rampage V900 var.

Vitesli Rampage V902 var.

El yapımı direksiyon yapmanı tavsiye etmem, uzun ömürlü olmuyor.
Hocam direksiyonu yapabilirim o yönde sıkıntı yok. Ama değer mi bilmiyorum yapan birisi görürse lütfen yorumlarını eklesin. Hocam ben g29 tarzı bir şey istiyorum g29a yetecek para şuan yok bende. O yüzden mesela ilk direksiyonu sonra pedal sonra vites olarak yavaştan yapmak mı yoksa ucuzlardan rampage alıp geçmek mi

Hocam direksiyonu yapabilirim o yönde sıkıntı yok. Ama değer mi bilmiyorum yapan birisi görürse lütfen yorumlarını eklesin. Hocam ben G29 tarzı bir şey istiyorum G29a yetecek para şu an yok bende. O yüzden mesela ilk direksiyonu sonra pedal sonra vites olarak yavaştan yapmak mı yoksa ucuzlardan Rampage alıp geçmek mi?

Rampage asla almayın, ikinci el DFGT alabilirsiniz, kendiniz yapmak istiyorsanız G29 tarzı olması için FFB olması gerek yoksa G29'a yakın bir deneyim zaten alamazsınız.

2.el G29-G920 almaya yönelin.
Hocam 2. eller 4700 den başlıyor daha aşağı fiyatlar da insanı tedirgin ediyor sıkıntılı ürün mü satıyor acaba diye

Rampage asla almayın, ikinci el DFGT alabilirsiniz, kendiniz yapmak istiyorsanız G29 tarzı olması için FFB olması gerek yoksa G29'a yakın bir deneyim zaten alamazsınız.
Hocam ilk başta yapıp sonra durumum olduğunda ffb ekleyebilirim. Yapan kişi ffb lisini de yapmış. DFGT için ise ben vitesli istiyorum . O yüzden dfgt ye yönelmedim

Geri
Yukarı