900 derece potansiyometre önerisi

Paul_Walker

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben direksiyon seti yapmak için potansiyometre arıyorum. Bana oyunlarda gerçek araba direksiyonu gibi dönebilecek bir potansiyometre link olarak önerebilir misiniz? Elimde bir tane var fakat çok fazla dönüyor o yüzden o olmuyor onun için sizden istiyorum iyi akşamlar :)

10 k çok turlu potansiyometre lazım sana.

Hocam aslında hepsiyle yapabilirsiniz. Potansın orta noktasında okunan değeri orijin kabul edip sağa sola 1.5 tur döndürüldüğünde elde edilen değeri Max olarak belirlersiniz.

Tüm dirençlerle olmaz, elektronik devrelerde direnç değişiminde orijinal dışına çıkıldığında, hassasiyet bozuluyor. Üreticinin üzerinde kullanmış olduğu neyse onu tercih edin. Sanırım orijinalinde kullanılan tek turlu potansdır, siz onu çok turlu potansla değiştirdiğinizde hassasiyet düşecek buna bağlı olarak direksiyonu çevirme toleransın artacak.

10 k çok turlu potansiyometre lazım sana.

Anladım Çok teşekkür ederim

Tüm dirençlerle olmaz, elektronik devrelerde direnç değişiminde orijinal dışına çıkıldığında, hassasiyet bozuluyor. Üreticinin üzerinde kullanmış olduğu neyse onu tercih edin. Sanırım orijinalinde kullanılan tek turlu potansdır, siz onu çok turlu potansla değiştirdiğinizde hassasiyet düşecek buna bağlı olarak direksiyonu çevirme toleransın artacak.

Anladım attığın potansiyometre uygun değil mi bu işe?

Yeni konular

Geri
Yukarı