900 TL kasa ve PSU önerisi

Bütçe
500-900 TL

Jedi

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi haftasonları dilerim, masaüstü bilgisayarımın PSU'su elektrik kesintisinden dolayı bozulduğu için değiştirmek yerine artık sistemimin hazır milâdı da dolmuşken yeni bir bilgisayar toplamaya karar verdim.
  • AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • Adata XPG Gammix D30 DDR4 8 GB RAM.
Bu parçalarda karar kıldım, çok oyun oynayan birisi değilim, arada Mount & Blade, Europa Universalis IV, vs. oynuyorum sadece. Halihazırda GTX 1060 ekran kartım var. Bunlara uygun bir kasa ve PSU arıyorum. Ayrı ayrı da olabilir, lâkin bütçem 500-900 TL civarı, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi. Eğer mümkünse RGB olmamasını tercih ederim ama olursa da çok sorun değil. Yukarıda belirttiğim anakart, işlemciye de daha iyi önerileriniz varsa açığım.

Eğer 1000TL'ye çıkabilirseniz bu parçaları alın.
Çıkamazsanız bu kasalardan birini alın:

Hocam olabildiğince sade kasalar seçmeye çalıştım, size ilk önerim Zalman i3. Fanları ışıklı ancak renkli değil. Hava akışı iyi bir kasadır.
Güç Kaynağı olarak Gigamax 550W öneriyorum ancak ne kadar düşükse o kadar iyi olur demişsiniz. FSP HV PRO da tercih edebilirsiniz bunun yerine.
Onun haricinde önerdiğim diğer 2 kasa;

Yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum, Zalman'ın kasaları çok sade ve çok hoş gözüküyor, ondan almayı düşünüyorum ama
Hocam olabildiğince sade kasalar seçmeye çalıştım, size ilk önerim Zalman i3. Fanları ışıklı ancak renkli değil. Hava akışı iyi bir kasadır.
Güç Kaynağı olarak Gigamax 550W öneriyorum ancak ne kadar düşükse o kadar iyi olur demişsiniz. FSP HV PRO da tercih edebilirsiniz bunun yerine.
Onun haricinde önerdiğim diğer 2 kasa;
Güç kaynağı olarak Zalman ve FSP arasında çok büyük bir fark olur mu sizce hocam?

Yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum, Zalman'ın kasaları çok sade ve çok hoş gözüküyor, ondan almayı düşünüyorum ama

Güç kaynağı olarak Zalman ve FSP arasında çok büyük bir fark olur mu sizce hocam?
Hocam Zalman Gigamax modelinde 2 veya 3 koruma daha fazla var. Ama FSP HV PRO modeli de sistemi koruyabilir. Bütçenizi zorlamıyorsa tercihiniz Zalman Gigamax olsun derim.

Çok teşekkür ederim hocam:
Bunları almaya karar verdim, yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.
Hayırlı olsun şimdiden. Zalman R2 modelinin önü kapalı olduğu için diğerlerine göre hava akışı biraz daha kötü olur ama yine de her tarafı kapalı kutu gibi kasalardan değil. Bu daha pahalı ama bu tarz kasalardan hoşlanıyorsanız XPG Invader'a da bakabilirsiniz.
İncehesap Gaming Gecelerinde 450 liraya düştüğü oluyor.

Hayırlı olsun şimdiden. Zalman R2 modelinin önü kapalı olduğu için diğerlerine göre hava akışı biraz daha kötü olur ama yine de her tarafı kapalı kutu gibi kasalardan değil. Bu daha pahalı ama bu tarz kasalardan hoşlanıyorsanız XPG Invader'a da bakabilirsiniz.
İncehesap Gaming Gecelerinde 450 liraya düştüğü oluyor.
Hocam XPG biraz aşar gibi bütçeyi ama
bunun hava akışı daha mı iyi olur sizce R2'ye göre? Zira duvara karşı koyacağım için arkası da kapalı olacak gibi.

Hocam XPG biraz aşar gibi bütçeyi ama
bunun hava akışı daha mı iyi olur sizce R2'ye göre?
Aynen hocam, biraz daha iyi olur. incehesap'ta 320 TL.
İlerleyen zamanlarda bütçe oluşturduğunuzda öne 3 adet fan takarsınız. Kasanın içi püfür püfür olur.

Geri
Yukarı