900 TL'ye Galaxy A7 2018'in ekranını yaptırmak mantıklı mı?

Anunswin

Hectopat
Kardeşimin telefonu A7 ve ekranı okulda kırılmış. Babam da ona yeni telefon aldı, a12. ben de kardeşimden hiçbir şeyin karşılığında telefonu aldım. Size sorum şu; normalde Note 9 Pro kullanıyorum ama eski olmasına rağmen A7'ye içim ısındı. Süper, AMOLED falan bir de Samsung'un arayüzü hoşuma gitti, uygulama ikonları vs. işte telefona toplamda 900₺ masraf yapıyor. Ne yapayım sizce?

Eğer öyle bir şey yaparsanız ekranınız küçülecek, işlemciniz daha kötü olacak, kamera daha kötü olacak, batarya daha az dayanacak, RAM miktarı düşecek ve kitlenmelere neden olacak, ekran çözünürlüğünüz düşecek, Bluetooth sürümünüz düşecek, telefonunuzun hafıza kartı desteği boyutu düşecek, daha kötü bir Gorilla Glass kullanacaksınız. Sırf AMOLED diye 900TL ödeyip, bir de üstüne yukarıda yazdığım özellikleriniz düşecek. Yani anlayacağınız hiçbir şekilde mantıklı bir hareket değil.

Kardeşimin telefonu A7 ve ekranı okulda kırılmış. Babam da ona yeni telefon aldı, a12. ben de kardeşimden hiçbir şeyin karşılığında telefonu aldım. Size sorum şu; normalde Note 9 Pro kullanıyorum ama eski olmasına rağmen A7'ye içim ısındı. Süper, AMOLED falan bir de Samsung'un arayüzü hoşuma gitti, uygulama ikonları vs. işte telefona toplamda 900₺ masraf yapıyor. Ne yapayım sizce?

Erkan fiyatları internetde 400 küsurlerde neden 900 TL veriyosun anlamadım.Takması çok basit o kadar fazla işçilik ücretimi olur yoksa ben yanlış modelemi baktım.

Note 9 Pro kullanıyor olsam. 2018 bir A7 denk gelse ve bana 500₺ vereceğiz artık bunu kullanacaksın deseler kabul etmezken, sen bir de üstüne 900₺ verip A7 kullanmayı düşünüyorsun :D Çok absürt ve mantık dışı bir seçim olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öyle bir şey yaparsanız ekranınız küçülecek, işlemciniz daha kötü olacak, kamera daha kötü olacak, batarya daha az dayanacak, RAM miktarı düşecek ve kitlenmelere neden olacak, ekran çözünürlüğünüz düşecek, Bluetooth sürümünüz düşecek, telefonunuzun hafıza kartı desteği boyutu düşecek, daha kötü bir gorilla glass kullanacaksınız. Sırf AMOLED diye 900TL ödeyip, bir de üstüne yukarıda yazdığım özellikleriniz düşecek. Yani anlayacağınız hiçbir şekilde mantıklı bir hareket değil.

Biliyorum. Doğru söylüyorsunuz aslında eski ve özellikleri daha düşük bir cihaza yatırımın anlamı yok.

Erkan fiyatları internetde 400 küsurlerde neden 900 TL veriyosun anlamadım. Takması çok basit o kadar fazla işçilik ücretimi olur yoksa ben yanlış modelemi baktım.

LCD ekrana baktınız sanırım yan sanayi oluyor.

900 değil de daha ucuza yaptırırsan olur. A7 2018'i uzun süre kullandım. Şu an annem (43) kullanıyor. Oyun performansı falan iyi. Ucuza bulursanız yaptırın.

Maalesef daha ucuza ancak yan sanayi yaptırabilirim muhtemelen. O zaman da Super AMOLED'in bir anlamı kalmıyor.

A7 2018 eski bir model, elindeki model daha iyi bir telefon. Samsung'un arayüzü daha iyi ve güzel olsa da mantıklı bir hamle değil.

Elimdeki modelin daha iyi olduğunu biliyorum sadece Super AMOLED, arayüz ve Dolby Atmos desteğine değer mi diye düşünürken çok kararsız kaldım.

Note 9 Pro kullanıyor olsam. 2018 bir A7 denk gelse ve bana 500₺ vereceğiz artık bunu kullanacaksın deseler kabul etmezken sen bir de üstüne 900₺ verip A7 kullanmayı düşünüyorsun :D çok absürt ve mantık dışı bir seçim olur.

Evet doğru söylüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı