Alındı: Samsung Galaxy A7 2018

Percival

Kilopat
Makaleler
3
2 tane Xaiomi aldım telefonda yazılımsal, şebeke ve Wi-Fi sorunları bitmedi iade ettim, üstüne biraz para koyup indirim kuponu ile birlikte Case 4U marka kılıf ve ekran koruyucu dahil 2000 TL'ye sipariş verdim. Telefonu arkadaşım aldı bende ondan gördüm telefonun ekranı süper amoled olması bile yeterli geldi artık Type-C olmasa da olur dedim. Kamerası kötü diyenler olmuş ama Çin malı telefonlar akıllı kamera dediği özellik ile fotoğrafları renk orijinalliğini ile oynadığı için ben başarılı bulmuyorum. Velhasıl kelam Çin malı telefonlar beni bezdirdi iade etmekle uğraştım 2 hafta. Sonra dedim ki ya Apple ya Samsung gerisi boş, çok araştırdım fiyat bandında en iyi seçenek olan ve paramın yettiği telefon Galaxy A7 2018 modelini aldım. Bu telefonu kullananlar memnu musunuz? biraz bilgi verebilir misiniz? telefonun Pie güncellemesi alacak olması yeni arayüze geçecek olması da karar vermemde etkili oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazı iki haftadır kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı ve sorunla karşılaşmadım.
Kamera ve ekran kalitesi gayet güzel.
2 saat te cihaz sarj oluyor ve 7 ila 8 saat ekran kullanımı sunabiliyor.
En fazla 4 gün sarja takmadan idare ettim yine gün içersinde wifi ye bağlı olarak sosyal medyada gezindim. Ben şahsen çok memnunum telefondan.
Martın 15 sanırım Pie güncellemesi alacakmış.
Bence tek eksik yanı bildirim ışığının olmayışı onuda akıllı bildirim özelliği ile bildirim olduğunda belirlediğiniz aralıklarla telefon titriyor siz bakasıya kadar. Onuda öylelikle çözmüşler.

Önceki Xiaomi telefonlar hangi modeldi?
Mi 8 Lite.
Hayırlı olsun. Xiaomi konusunda sanslik yaşamışsın. Sorun yaşadığın modeller hangisiydi? Mi 8 Lite diye tahmin ediyorum.
Doğru tahmin etmişsiniz herkes yazıyor görüyorsunuzdur hala güncelleme gelmemiş pazartesi gelecek demişlerdi, yok rom yok bilmem ne böyle bir şey yok o kadar para verip birde uğraşacaksın ve garantide yok ki gönderelim yapsınlar diyeyim. Global versiyon cihazlar olmasına rağmen avrupa ülkelerinde şebeke sorunu çıkarıyor Çin malı telefonlar. Fiyatına da zam gelmiş açıp baksınlar mi foruma herkes ağlıyor telefon aldım elimde kaldı diye birde zam yapıyorlar şaka gibi.
Xiaomi Samsung'un f/p olarak çok önünde.
Çin malı telefon hiçbir zaman Samsung'un önüne geçememez Redmi Note 6 Pro, Xiaomi Mi 8 Lite daha sayayım mı F/P krallarını ya işte ben sana diyorum rezil olursun. Yazılımsal sorun telefonu kullanmaya izin vermeyecek kadar büyük bu yüzden ne kadar şık ve metal olursa olsun boş.
Cihazı iki haftadır kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı ve sorunla karşılaşmadım.
Kamera ve ekran kalitesi gayet güzel.
2 saat te cihaz sarj oluyor ve 7 ila 8 saat ekran kullanımı sunabiliyor.
En fazla 4 gün sarja takmadan idare ettim yine gün içersinde wifi ye bağlı olarak sosyal medyada gezindim. Ben şahsen çok memnunum telefondan.
Martın 15 sanırım Pie güncellemesi alacakmış.
Bence tek eksik yanı bildirim ışığının olmayışı onuda akıllı bildirim özelliği ile bildirim olduğunda belirlediğiniz aralıklarla telefon titriyor siz bakasıya kadar. Onuda öylelikle çözmüşler.
Yorumunuz için teşekkür ederim o zaman sorun yok herkes iyi diyor zaten parasının hakkını fazlasıyla veriyormuş, yorumlarda 10 kişiden 9'unda olumlu yorum görüyorum böylelikle bende memnun kalacağımı düşünüyorum.
Hayırlı olsun. Xiaomi konusunda sanslik yaşamışsın. Sorun yaşadığın modeller hangisiydi? Mi 8 Lite diye tahmin ediyorum.
Mi 8 Lite çok beğenmiştim ama telefon wifi görmüyor ve görünce de 20 saniyeye bağlanıyor ve kopuyor, şebeke çekmiyor 4.5G bağlanmıyor bu yüzden telefon sadece maket gibi elimde kaldı. Güncelleme gelirde bu sorunlar çözülürse güzel telefon ama sanmıyorum çünkü 10.2.2 güncellemesi ile bütün telefonları bozdular yenileri satılsın diye. Çin malından uzak durun 40 yıllık söz boşa dememişler Çin malı çöptür Çin malıdır bende böyle tecrübe ettim.

Ben akrabama aldirdim Mi 8 Lite herhangi bir sorun çıkmadi. Şebeke sorunu dediğin 4G olmamasi mi? Xiaomi modellerinde şebeke bantlari bölgeye göre farklilik gösteriyor dikkat etmek gerekiyor. Daha önce de yaşanmış sorunlar.
Evet aldığım günün akşamı Türk Telekom santralinin yanında bir kafe'de oturmuştum arkadaşlarla test amaçlı bir el Pubg girelim dedik benim İnternet beni rezil etti 3G'de çekmiyor ki idare edelim ve ping fırladı download 2 Mbit üstüne çıkmıyor. Diğer telefona hattı takıyorum 50 Mbit download ve aynı bantta upload hızı aldığımı görüyorum. Bunları da geçtim gece yatakta uzanıp biraz takılayım dedi ne göreyim wifi kopuyor ve modemi bulamıyor, 20 saniye'de bağlanmıyor, 1 tane eski çöp general mobile cihazım var çıkardım denedim 1 saniyede bağlanıyor böyle bir şey yok. 1 ürün delta garantili, diğeri KVK garantili aldım 2'side global versiyon zaten Çin versiyon satılmıyor 2'sinde de aynı arızaları aldım. 10.2.2 güncellemesi yaptım dahada bozuldu tamamen rezillik.

Çok övülmesinden dolayı Xiaomi Mi 8 Lite aldım telefonun wifi kopuyor bağlanmıyordu hiç görmüyordu ve 4.5G bağlantısını geçtim 3G çekmiyordu bu yüzden iade ettim herhalde bende sorun çıktı dedim sonra KVK garantili aldım cihazlar aynı global versiyon oda aynı çıktı neyse araştırdım baktım 10.2.2 güncellemesi ile daha da bozulmuş yani Xiaomi yazılımı öyle berbat ki her yerinden bug ve hata fışkırıyor neyse onuda güç bela iade etmeyi başardım. 1 ay bekledim araştırdım baktım eldeki paraya denk Samsung Galaxy A7 2018 vardı bekledim N11 kuponum vardı onunla 1930 TL'ye aldım, telefonu açarken korktum salatalık çıkacak diye çünkü N11 satıcıları sabıkalı ve tecrübem var N11 sizi takmaz satıcının köpeğidir her zaman aracı siteler böyledir hele gittigidiyor sitesini söylemiyorum bile uzak durun. Gelelim telefona açtım kutusu çok dandik rezil dandik yani içinde bölmeler bile yok içinden çıkan USB kablo ve Şarj adaptörü (jelatin'siz) Vietnam üretimi çıktı elime alıyorum o kadar dandik gibi anlatamam, kulaklık bildiğin 5 lira etmez poşetinden bile çıkmıştı incecik bass ve tiz yok sarmaş dolaş gereksiz kaba bir yapısı var. Onları geçtim telefonu aldım açtım kurdum telefon güzel sorun yok, saf android'ten Samsung arayüze geçiş yaptığım için çok beğendim doğal olarak. :) Telefon hızlı sorun yok size söyleyeceğim herkesin merak ettiği 2 şey var 1.si plastik kasa kötü mü? evet kötü elime alıyorum S4 kullanıyorum sanki o hissi veriyor arkayı cam yaparak kurtarmışlar. Oda önemli değil arkadaşlar hızlı şarj destekleyen bir telefondan geçerseniz sizi üzebilir tek nefret ettiğim kısmı Micro USB soket olması 2019'da birde, oradan buradan kısıp Süper Amoled ekran koymuşlar o yüzden göze gelmiyor gerçekten güzel siyah rengi çok iyi veriyor. Sıfırdan şarj olma süresi 2.5 saat yani çok fazla ben %13'den %100 şarj için 2 saat 5-10 dakika bekledim. Netflix'te dizi izliyorum yarım saate %2 gidiyor yada gitmiyor ama telefon boşta daha çok yiyor bunu anlayamadım işte. Özet olarak 2500 TL olarak çıktı fazlaydı şimdi 2000 bandında bulunuyor kur ve vergi hesaba katılınca parayı hak ediyor. Size tavsiyem Huawei bile olsa Çin telefon almayın para varsa yoksa Samsung şaşmayın, İPhone 7 Plus kullanıp rezil olmuştuk dosya indiremiyorsun arkadaşa İnternet'i aç wifi olarak bağlanayım diyorduk, indirince açamıyorsun dosyalar klasör yok, zip dosyası ne yaptım ettim açamadım yani İphone saçmalık ve kerizlik. Para olacak Samsung Galaxy S10 alacaksın 4 sene telefon aramayacaksın. Sorularınız varsa sorun cevaplayacağım para veriyorsunuz az para değil aklınızda soru kalmasın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı