900 TL'ye Kasa ve Monitor Önerisi

kalemliy

Centipat
Merhabalar,
Bu benim ilk defa bilgisayar toplama maceram, kasa ve monitör dışında tüm bileşenleri aldım. Onlar:
- Intel Core i5-9600k
- Arctic Freezer 34 eSports DUO
- Gigabyte Z390 UD
- Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-3000Mhz
- Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" 7200RPM
- Samsung 860 Evo 500 Gb SSD
- Asus Geforce GTX 1660 Super Dual Evo OC
- Adata XPG Core Reactor 650w 80+ Gold

Lütfen niye AMD almadın moruq gibi tipler uzak dursun, 900 tl'yi aşmayacak şekilde kasa ve monitor önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden Teşekkürler!

Son düzenleme:
Tek başına 144 Hz bir monitör bütçeyi aşıyor. 75 Hz bir monitör ve ucuz bir kasa alabilirsiniz. O sisteme Dark Guardian veya Airhawk Duo gibi kasaları önermek isterdim ama o zaman da bütçe yetmez. Alacağınız kasanın işlemci soğutucusunun uzunluğunu destekleyip desteklemediğinizi kontrol edin.

Kasa içime sindi yalnız 1 fanı takılı geldiği yazıyor, ekstra fan mı almak zorundayım? Kaç tane almam gerekecek?
Tek başına 144 Hz bir monitör bütçeyi aşıyor. 75 Hz bir monitör ve ucuz bir kasa alabilirsiniz. O sisteme Dark Guardian veya Airhawk Duo gibi kasaları önermek isterdim ama o zaman da bütçe yetmez. Alacağınız kasanın işlemci soğutucusunun uzunluğunu destekleyip desteklemediğinizi kontrol edin.

Maalesef bütçe bu kadar kaldı 😞 ama 1100'e kadar esnetmeye çalışabilirim.

kasa.jpg

arcticduo.jpg

Kasanın kapanmasında sorun olabilir. 1mm yüzünden sıkıntı yaşayabilirsiniz

700 TL'ye monitör bulabilirsen kasa olarak şunları alabilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı