9000-10000 TL Gaming Laptop Tavsiyesi

botritcheous

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir Gaming Laptop almayı düşünüyorum. İlk önce sitedeki tavsiyeler bölümünde bayağı dolaştım. Ancak benim durumum biraz farklı, o yüzden konu açıyorum.

9000-10000 TL olarak belirttim fakat yurtdışından alacağım için bu meblağ 7000-8000 TL'lere kadar düşebilir. Bu yüzden Türkiye'den Monster gibi yerli bilgisayarlar alacak olursam yine ikinci fiyat aralığında bulunan bir bilgisayar alacağım.

Gelelim bu laptoptan beklentilerime. Aslında tek beklentim uzun ömürlü olması. Ama "uzun ömürlülük" kriterini belirleyen pek çok etken bulunuyor, kasa kalitesi veya ekran kartının kaç yıl boyunca güncel oyunları rahatlıkla oynayabileceği gibi. Ben iki açıdan da uzun ömürlülük arıyorum. Yani hem donanımsal olarak, hem de fiziki bileşenler olarak. Bunun dışında bir beklentim yok. Ha mesela ekranını 60hz değil de 120hz olması tabii ki de daha iyi olur. Ancak bu tip konularda kesin bir şartım yok.
Açıklayıcı bir biçimde yazdım mı bilmiyorum, eğer değilse lütfen belirtin. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Aklımda şu model var, bir tek RAM yeterli olur mu emin olamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna o kadar para vereceğine Technopat'taki şu ilana bak derim.

Buna o kadar para vereceğine Technopat'taki şu ilana bak derim.
Bu laptopun özellik olarak muadillerinin 0'ları 7500-8000 TL'ye gelecek. Bu yüzden bir senelik laptop için fiyat bana biraz fazla geldi.

İki sene sonra aldığın laptop oyunları high'te bile oynatmaz girme bu toplara bence.
Toplama bilgisayar en iyisi parça eskidimi yenisini alabiliyorsun.
Çok fazla seyahat ettiğim için ne yazık ki öyle bir şansım yok.

Bu laptopun özellik olarak muadillerinin 0'ları 7500-8000 TL'ye gelecek. Bu yüzden bir senelik laptop için fiyat bana biraz fazla geldi.

Çok fazla seyahat ettiğim için ne yazık ki öyle bir şansım yok.
Mutlaka eğer ona yazarsanız size indirim yapacaktır, ki bence özelliklerine göre çok uygun, upgrade edilmiş. Hatta monitör bile veriyor. Param olsa da alsam :D Tabii 2.el istemezseniz o sizin tercihiniz. Ancak fiyat konusunda pahalı olduğunu hiç düşünmüyorum.

i7-8750H işlemci, RTX 2060 ekran kartı ve 512GB SSD. Kalite, tasarım ve soğutma olarak alacağınız en mantıklı model. Hafta sonu indirime girdiğinde 9000 liraya alırsınız.

i7-8750H işlemci, RTX 2060 ekran kartı ve 512GB SSD. Kalite, tasarım ve soğutma olarak alacağınız en mantıklı model. Hafta sonu indirime girdiğinde 9000 liraya alırsınız.

Benim ilk mesajda bahsettiğim model bunun 8GB RAM'li olanı anladığım kadarıyla. Duruma göre onu da alabilirim. Bildiğiniz herhangi bir kronik sorunu var mı bu modellerin?

Hepsiburada gibi sitelerde karne indirimlerini takip et, attığın ürün on gün kadar önce msi markasının yaptığı indirimde 9000tlye düşmüştü, 17. 3 ekranlı olan aynı özellikli olanı da 10000tl idi ve ben de alacaktım kaçırdım o indirimleri bekliyorum. Yurtdışından garantisiz ürün almak yerine aynı paraya garantili daha mantıklı bence ayrıca Yurtdışından aldığınız bilgisayarın klavyesini nasıl Türkçe klavye ile değiştireceksiniz?

Hepsiburada gibi sitelerde karne indirimlerini takip et, attığın ürün on gün kadar önce msi markasının yaptığı indirimde 9000tlye düşmüştü, 17. 3 ekranlı olan aynı özellikli olanı da 10000tl idi ve ben de alacaktım kaçırdım o indirimleri bekliyorum. Yurtdışından garantisiz ürün almak yerine aynı paraya garantili daha mantıklı bence ayrıca Yurtdışından aldığınız bilgisayarın klavyesini nasıl Türkçe klavye ile değiştireceksiniz?
Teşekkürler, yalnız bildiğim kadarıyla bir yıl dünya geneli garanti veriyorlar. Ayrıca Almanca klavye Türkçe'den sadece bir karakter eksik, o eksikliği de noktalama işaretlerinden birine atayarak giderebiliyorsunuz. Üzerine de stiller yapıştırarak sorunu çözeceğim. Bu arada illa yurtdışından alacağım diye bir kaide yok, sadece fiyatlar arasında kayda değer bir fark görürsem yurtdışından almayı düşünüyorum.
Tekrardan merhaba. Sorumu değiştiriyorum:
Aynı fiyatta iki laptopu karşılaştıracak olursak;
GTX1660Ti, 17inç 144hz panel, i7 9750h işlemci sahibi bir Monster'ı mı, yoksa RTX2060, 15inç 60hz panel, i78750h işlemci sahibi bir MSI'ı mı tercih etmeliyim?

Son düzenleme:
Asus kalitesinde bellirttiğin fiyat aralığında bir model tavsiye edebilirim. Asus ROG Strix G531GU-AL012 modelini.
26 Eylül 219 itibariyle hepsiburada sitesinde 9000 TL olarak satışta. Bu cihazda 120 Hz'lik 15.6 inç fullHd bir ekran var. 9. Nesil 9750H işlemci, 16 Ram,1660 Ti 6 Gb ekran kartı ve 512 Gb 5400 Rpm Ssd ile geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı