9000-10000TL telefon tavsiyesi

Bütçe
9000
Apple tarafında XR modeline bakabilirsiniz. Hepsiburada'da sıfırı satılıyor. Biraz üstüne çıkabilirseniz 11 alın.
Android tarafında ise S21 FE olabilir.

Uzun ömürlülük konusuna gelirsek her iki cihazda uzun gider ama Apple da pek zarar etmezsiniz.
Android kısmı için aynı şeyi söyleyemem :D
Apple ı da düşündüm fakat uzun süreli kullanacağım için güncellemeleri bitince şu an iphone 6 kullananlar gibi twittera bile internetten girmek istemiyorum 😀

Apple'ı da düşündüm fakat uzun süreli kullanacağım için güncellemeleri bitince şu an iPhone 6 kullananlar gibi twittera bile internetten girmek istemiyorum 😀

Apple para harcatmayı çok seviyor. Fahiş fiyatlar ve sürekli kullanıcılarından koparmaya çalıştığı paralar. Samsung S21 FE al geç bence. Bir Android telefon belki güncelleme desteğini keser ama mesela iPhone 6'da nasıl ki Twitter kullanılamıyor, iPhone 11'de de bir gün kesilecek uygulamalar. Ama Android tarafına baktığımızda sonsuza kadar indirebiliyorsunuz, Android sürümü mü desteklemiyor, APK olarak indir. Tekrardan söyleyeyim, benim tek önerim S21 FE bu fiyat bandında.

Apple'ı da düşündüm fakat uzun süreli kullanacağım için güncellemeleri bitince şu an iPhone 6 kullananlar gibi twittera bile internetten girmek istemiyorum 😀

Hocam güncelleme bitse bile alacağınız S21FE den daha çok götürecek sizi yazılımsal alandada öyle, yedek telefonum 5S den twittera giriliyor, bu arada hala güncelleme geliyor yedek telefonuma, ilginçmiş :D

Ben Samsung kullanıyorum. Xiaomi önermiyorum kimseye de. Apple ürünlerini savunanlarla da pek tartışmaya girmeyi sevmem, ben doğru olanı savunurum o kadar.
Tartışmaya dahil olmayacağım fakat sizin doğrularınız o fikrin doğru olduğunu göstermez. Saçma sapan konuşmayın bence.

Ben Samsung kullanıyorum. Xiaomi önermiyorum kimseye de. Apple ürünlerini savunanlarla da pek tartışmaya girmeyi sevmem, ben doğru olanı savunurum o kadar.

Umarım birkaç sene sonrada S21 FE ile açılan konulara almayın etmeyin ben kullandım kötüydü vs gibi yorumlar yazmazsınız. :D Çoğunlukla öyle oluyor çünkü. Benim amacım arkadaşa sadece yardımcı olmak, hangi ürünü tercih edeceği ona kalmış. Kendim 8Plus kullanıyorum 2017 de aldım, hala daha stabilim ve hızında bir yavaşlama söz konusu değil. Güncelleme desteği kesilirse yenisini alırım, çünkü 5 sene kullanmışım zaten ürün hakkını fazlasıyla vermiş ben daha ne bekliyim o üründen. Android kısmında ise S3 ve S7 kullanmış biri olarak yazıyorum.

Tartışmaya dahil olmayacağım fakat sizin doğrularınız o fikrin doğru olduğunu göstermez. Saçma sapan konuşmayın bence.

Muhalefet olmanıza gerek yok, ben kendi fikrimi söyledim, kendi doğrularımı değil hocam. Bunların hepsi sadece bana ait fikirler. Saçma bulunabilir, kötü bulunabilir, tartışmaya açıktır. Benim doğrum, benim fikrim demektir, sadece kelime farkı. Doğru olanı savunurum dediğim kısma karşı dediyseniz bunu, dediğim gibi bana göre doğru (benim fikrim) olan doğrular (fikirler).

Umarım birkaç sene sonrada S21 FE ile açılan konulara almayın etmeyin ben kullandım kötüydü vs gibi yorumlar yazmazsınız. :D Çoğunlukla öyle oluyor çünkü. Benim amacım arkadaşa sadece yardımcı olmak, hangi ürünü tercih edeceği ona kalmış. Kendim 8Plus kullanıyorum 2017 de aldım, hala daha stabilim ve hızında bir yavaşlama söz konusu değil. Güncelleme desteği kesilirse yenisini alırım, çünkü 5 sene kullanmışım zaten ürün hakkını fazlasıyla vermiş ben daha ne bekliyim o üründen. Android kısmında ise S3 ve S7 kullanmış biri olarak yazıyorum.

Ben dediğim gibi sadece fikrimi belirttim. Apple fanboylar olur genelde, lafım onlaraydı. Size karşı tek kelimem olmadı. Sadece 5S hakkında bir yorum bıraktım size. Ben de aynı şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum, ve fiyat odaklı bakıyorum. S21 FE kötü bir cihaz değil ve 3-4 yıl boyunca da Android desteği verilecek diye biliyorum. Güvenlik güncellemesi de 5-6 yıl verse yeterli. Bir cihazın kullanım süresi o kadar olmalı zaten bence, yani 6 yıl kadar. Şu an güncel fiyatlara baktığımızda çok uzun süre kullanabileceğiniz cihazlar uçuk fiyatlarda, bu cihaz Premium ve uygun fiyatlı, 6 yıl gitse zaten bu Premium telefon için yeterli. iPhone 11 karşısında kesinlikle tercih edilebilecek bir cihaz. Bu bütçede eğer iPhone 12 veya iPhone 13 olsaydı önerirdim, fakat Samsung uygun fiyatlı olmasıyla her zaman öne çıkıyor *bence*. Yani fiyat performans odaklı bakarsak S21 FE kesinlikle.

Geri
Yukarı