9000 TL ileriye dönük laptop tavsiyesi

BeratCanA

Hectopat
Ben lise ikinci sınıf öğrencisiyim. Masaüstü toplayacaktım fakat ailem alma kararı alınca üniversitede de kullanacaksın dediler. Bütçem 9000 TL ve aklımdaki model ise;

ASUS ROG Strix G G531
  • i7-9750H
  • 8GB RAM
  • 512GB SSD
  • RTX2060
  • 120HZ 3MS

Bu laptop beni üniversite ikinci sınıfa kadar götürür mü? Umarım yardımcı olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartlarının gelişim hızına bakınca, eğer 4 sene boyunca tüm Top Tier oyunları en yüksek grafikte, en yüksek FPS ile oynamanın hayalini kurmuyorsan götürür. Ayrıca üniversitede bölüm tercihine bağlı olarak tüm cam/cad, photoshop, render programlarını da rahatlıkla çalıştırır.

8GB RAM yetersiz kalır ayrıca 512GB SSD'de yetersiz kalabilir. 1TB HDD eklemen gerekir kanımca. Bunun için Monster laptoplara bakmanı tavsiye ederim, üzerinde oynamalar yapabiliyorsun parçaların.

Laptop olarak parçalarıyla oynayabileceğiniz bir model seçin. İleriki zamanlarda RAM, SSD ve HDD eklemen gerekebilir.

Üniversiteyi şehir dışında okumayacaksan laptop almanın mantığı yok. Şehir dışında okusan bile yurt veya apart arkadaşlarına güvenebilecek misin? Forumda aynı şekilde MSI oyuncu laptopunu çaldıran vardı.
Okuyacağı bölüme göre değişir o. Adana'da yaşıyorum, Çukurova'da yazılım okuyorum. Okulun PC'lerini kötü buluyorum, kendi PC'mi götürüyorum basit.

Ekran kartlarının gelişim hızına bakınca, eğer 4 sene boyunca tüm Top Tier oyunları en yüksek grafikte, en yüksek FPS ile oynamanın hayalini kurmuyorsan götürür. Ayrıca üniversitede bölüm tercihine bağlı olarak tüm cam/cad, photoshop, render programlarını da rahatlıkla çalıştırır.
Zaten sınava 2 sene var, maksimum 1 sene oyun oynarım. Oyunlar da belli, FH4, CS:GO, BF5 vs. Ve illa maks. grafikte oynamam. Bölüm makine mühendisliği olacak inşallah. Bölüm için ideal galiba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı