9000 TL Laptop tavsiyesi

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Hepsiburada'nın 5000TL ve üstüne 500 TL indirim kampanyasına uygun olan laptoplardan olsa iyi olur. Çok yüksek sistem istemeyen normal düzeyde oyun oynanacak ve günlük kullanım için uygun olan ve en az 4 yıl kadar idare edecek bir laptop arıyorum. Hepsiburada'dan olsa iyi olur. Ayrıca 3050 ekran kartlı laptoplar gördüm. Bunlar nasıldır?
Aklımda olan laptoplar:
İstenilen özellikler:
  • 8/16 GB RAM
  • 120/144 Hz
  • 17.3 inç olsa iyi olur ama olmasa sorun değil.

Öncelikle Hepsiburada'nın 5000TL ve üstüne 500 TL indirim kampanyasına uygun olan laptoplardan olsa iyi olur. Çok yüksek sistem istemeyen normal düzeyde oyun oynanacak ve günlük kullanım için uygun olan ve en az 4 yıl kadar idare edecek bir laptop arıyorum. Hepsiburada'dan olsa iyi olur. Ayrıca 3050 ekran kartlı laptoplar gördüm. Bunlar nasıldır?
Aklımda olan laptoplar:
İstenilen özellikler:
  • 8/16 GB RAM
  • 120/144 Hz
  • 17.3 inç olsa iyi olur ama olmasa sorun değil.

Buradan önerim HP olur çünkü 1650 ile 3050 arasında büyük bir fark var hem de daha güncel ve DLSS var. Ama kart o kadar önemli değilse ASUS ROG almalısınız.

Sizin bütçenizde HP victus var ama onun yerine bunu almak daha mantıklı duruyor.
Teşekkürler önceliğim benim attığım o zaman başka önerisi olan varsa da mutlaka bekliyorum. Kendim de başka 3000 serisi uygun fiyatlı laptoplar araştıracağım teşekkürler.
Buradan önerim HP olur çünkü 1650 ile 3050 arasında büyük bir fark var hem de daha güncel ve DLSS var. Ama kart o kadar önemli değilse ASUS ROG almalısınız.
sonradan farkettim ki HP 60Hz ekrana sahipmiş bu durumda ne yapmalıyım?
3050 ekran kartlı bir laptop yapıp 60Hz ekrana sahip olması da artık ilginç geliyor.

Son düzenleme:
Teşekkürler önceliğim benim attığım o zaman başka önerisi olan varsa da mutlaka bekliyorum. Kendim de başka 3000 serisi uygun fiyatlı laptoplar araştıracağım teşekkürler.

Sonradan fark ettim ki HP 60Hz ekrana sahipmiş bu durumda ne yapmalıyım?
3050 ekran kartlı bir laptop yapıp 60Hz ekrana sahip olması da artık ilginç geliyor.

Hocam basit mantıkla bu laptop en ucuz 3050 victus ile arasında fiyat olarak pek fark yok zaten ucuz olması için 60 Hz yapılmış gibi duruyor. CS:GO ve Valorant oynamıyorsanız bence önemli değil 144 Hz.

Hocam basit mantıkla bu laptop en ucuz 3050 victus ile arasında fiyat olarak pek fark yok zaten ucuz olması için 60 Hz yapılmış gibi duruyor. CS:GO ve Valorant oynamıyorsanız bence önemli değil 144 Hz.
Doğru haklısınız. O zaman Asus ROG mu tercih etmeli yoksa Lenovo ve Asus'un 16 Gb Ram olan modelleri mi daha mantıklı olur? Valorant gibi başka neredeyse hiç oyun oynanmayacak zaten sadece günlük kullanım ve uzun süre idare etmesi önemli.

Doğru haklısınız. O zaman ASUS ROG mu tercih etmeli yoksa Lenovo ve ASUS'un 16 GB RAM olan modelleri mi daha mantıklı olur. Valorant gibi başka neredeyse hiç oyun oynanmayacak zaten sadece günlük kullanım ve uzun süre idare etmesi önemli.

Valorant oynanacak ise Dual RAM ve 144 Hz şart denebilir. Eğer ileride RAM alınabilirse ben ROG alsın derim ama alamayacaksa Lenovo alınmalı ikisi de üzmez ama ROG ile Lenovo arasında segment farkı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı