9000 TL'ye kadar elektrogitar ve ses kartı önerisi

Mümkünse Dore veya Zuhal Müziğin çıkarmış olduğu başlangıç gitar markalarına bakın satış sonrası destek de çok önemli. Yanlış hatırlamıyorsam 6-7 bin liraya jackson gitarlar da satılıyor tercih edilebilir. Bütçe biraz daha artarsa Ibanez'in GRG serisine de bakabilirsiniz üzmez yeni başlayanları. Bir önerim daha olacak 0'dan başlanıyor ise sabit köprülü bir elektrogitar tercih edin.

Size de M-Track Solo ses kartını önerebilirim. Giriş seviyesi için gayet başarılı bir ses kartı. Gecikme yok denecek kadar az bir süre Ibanez S520 gitarım ile kullanma fırsatım oldu çok tatmin edici sonuçlar aldım.
Peki M-Track Solo'nun yanına gitar olarak ne önerirsiniz?

Bu bütçede 2.el gitarlara yönelmeniz daha iyi olur, Squier bullet strat bile 10 bin TL olmuş...
Hangi tarz müzik çalıyorsunuz? Özellikle beğendiğiniz beden tipi varsa 2. elden belki bulabilirim.

Neden? Bu fiyata giriş için önerebileceğin gitar ve amfi vs var mı?

Ağacın ne olduğu belirsiz belki de suntadır manyetikler de öyledir ben küçükken Konya'da satılan mıknatıslar vardı belki onlara benziyordur akort tutacağını da sanmıyorum sap çeliği de tenekedir o yüzden alınmaz alınsa da mutlu etmez.

Bu da pek farklı değil.

Hsh olarak Ibanez'in giriş seviyesi ucuz gio modelleri vardı onlara bakabilirsin mükemmel gitarlar değiller ama fiyatlarına göre iyiler. İkinci elleri 9.000 ila 11.000 arası değişiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Arkadaşlar, konuyu ben açmıştım; bana da yardımcı olabilir misiniz?
Ses kartında gecikme, tonlarca ayar, DAW ayarları, VST plug in ayarları ile uğraşabilecekseniz, Kolay gelsin. Ben olsam amfi alırdım. Düğmeye bas, çalmaya başla...
Mesela siz ses kartı almamamı önerdiniz ama yerine hangi marka ve model bir amfi alabileceğim konusunda bir öneride bulunmadınız. Tavsiyenizi dikkate almak isterim ama bunun için anlayabileceğiniz üzere önümde bir alternatif olması gerekiyor.

Bir de elektro gitar tavsiyeniz varsa onu da bilmek isterim.
Mümkünse Dore veya Zuhal Müziğin çıkarmış olduğu başlangıç gitar markalarına bakın satış sonrası destek de çok önemli. Yanlış hatırlamıyorsam 6-7 bin liraya jackson gitarlar da satılıyor tercih edilebilir. Bütçe biraz daha artarsa Ibanez'in GRG serisine de bakabilirsiniz üzmez yeni başlayanları. Bir önerim daha olacak 0'dan başlanıyor ise sabit köprülü bir elektrogitar tercih edin.

Size de M-Track Solo ses kartını önerebilirim. Giriş seviyesi için gayet başarılı bir ses kartı. Gecikme yok denecek kadar az bir süre Ibanez S520 gitarım ile kullanma fırsatım oldu çok tatmin edici sonuçlar aldım.
Siz de ses kartı önerdiniz fakat hangi marka ve model elektro gitara yönelmemin daha doğru olacağını söylemediniz. Elektro gitar olarak hangi markanın hangi modelini önerirsiniz?

Not: İkinci el düşünmüyorum ve gitar alınırken hangi özelliklere dikkat etmek gerek bilmiyorum. Sadece elimdeki bütçeyle müzikten soğutmayacak, belli bir kalitede ürünler alabiliyor muyum bunu ve alabiliyorsam bu modellerin isimlerinin ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı