9000 TL'ye Temelden Sistem Toplamak

Güle güle kullan kardeş farklı yerlerden Alma imkanın varsa tasarruf ettiğin para ile sıvı soğutma alırsın zaten ay sonu ödeyecek sensin bir değişiklik yok çünkü çarpan kilidi açık işlemci almışsın önü açık yanı anakart da öyle kapitalizmin de sinir yok sen bunun borcunu bitirmeden başka ürünler sokarlar piyasaya 😊

9000 liraya Toshiba veya Adata SSD alınmaz.
9000 liraya Power Boost diye Türkiye dışında adı sanı bilinmeyen bir marka alınmaz. (En azından PSU için)

Şahsım adına ben Ryzen 7 2700X ve X470 anakart ile beslerdim o sistemi. Dieğr bütün parçalara ayrıca bütçe ayırabilirsiniz böylelikle. Performans da oldukça iyi.

Zorlarsaniz boyle bir sey guzel olur.
Gerekirse bir seylerden kisilabilir.
IMG_20190320_084139.jpeg

10.600 TL bu arada.
Ve gene duzenliyorum Sinerji'de ki PC Toplama Sihirbazindan toplu bir sekilde olusturdym.

Kredi kartına taksitte vade farkı vermek ne kadar mantıklı acaba ? Vatan Bilgisayar'ın herhangi bir mağazasından linkteki sistemi toplatabilirsin.
R7 2700 - RTX 2070 - 16GB RAM

8700 işlemci fiyatını bilmiyorum ama yerine 9600k alırsan daha yüksek frekansta çalışan 6 çekirdekli bir işlemcin olur. Tabi anakartı aldığın yer bios update yapıp yollarsa 9000 serisi işlemci çalışır B360 anakartta.

1080P çözünürlükte çok fazla abartı harcamaya gerek kalmadan 9600K ve GTX 1660 tabanlı bir sistem yeterli gelecektir. Kasa ve PSU için bilindik markaların orta seviye modellerini tercih edebilirsin. Yüksek performans alayım derken dengesiz ve bence gereksiz yüksek harcamalar yapıp sistem toplama derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı