9000 TL'ye Temelden Sistem Toplamak

Sistem bence gayet optimum ama RAM'lerde GSKILL'in Ryzen uyumulu olanlarını kullanırdım ve hiç sorun çekmezdim. HDD ve SSD iptal edip yerine 480 veya 500gb SSD tercih ederdim.
TUF serisi anakart seçmişsin, Technopat'ın yapmış olduğu video belki yardımcın olabilir. 🙂

Sistem bence gayet optimum ama RAM'lerde GSKILL'in Ryzen uyumulu olanlarını kullanırdım ve hiç sorun çekmezdim. HDD ve SSD iptal edip yerine 480 veya 500gb SSD tercih ederdim.
TUF serisi anakart seçmişsin, Technopat'ın yapmış olduğu video belki yardımcın olabilir. 🙂
HDD + SSD ile 480 GB SSD hemen hemen aynı paraya geliyor. RAM de bütçemi aşıyor. Anakartın sitesinden uyumlu RAM'leri gösteren yeri bulamadım. Kullandığım RAM'lerin uyumlu olup olduğunu teyit edemedim.

Bileşenler çok pahalı daha ucuza toplayabilirsin hatta daha iyisini bile toplayabilirsin. Vatanda indirim var di mesela baya uyguna geliyordu. Başka siteleri de araştır derim bence.

HDD + SSD ile 480 GB SSD hemen hemen aynı paraya geliyor. RAM de bütçemi aşıyor. Anakartın sitesinden uyumlu RAM'leri gösteren yeri bulamadım. Kullandığım RAM'lerin uyumlu olup olduğunu teyit edemedim.
Kapasite konusunda sıkıntınız yoksa 480gb tavsiyemdir ki HDD ler günümüzdeki yeni çıkan bazı oyunlarda haritaların yüklenmeme gibi sorunlara veya buglara yol açabiliyor. Uyumlu RAM tarafında buradan bakıp modellere göre arama yapıp bulabilirsin. 😉

Kapasite konusunda sıkıntınız yoksa 480gb tavsiyemdir ki HDD ler günümüzdeki yeni çıkan bazı oyunlarda haritaların yüklenmeme gibi sorunlara veya buglara yol açabiliyor. Uyumlu RAM tarafında buradan bakıp modellere göre arama yapıp bulabilirsin. 😉
Oynadığım oyunu SDD de tutabilirim. Hepsini aynı anda yüklemem zaten. :) Uyumlu RAM olarak bütçeden çok az daha çıkıp arkadaşın dediği RAM i kullandım. GSKILL 16GB (2X8GB) Flare X DDR4 3200Mhz CL16 AMD Ryzen Uyumlu Dual Kit Ram | ITOPYA
Bunun harici bir sorun yoksa siparişi vericem. Ama bu sistemi sistem toplama sihirbazından toplamadım. Parça parça ekledim. Yine de monte edilip gönderilir mi?

Bileşenler çok pahalı daha ucuza toplayabilirsin hatta daha iyisini bile toplayabilirsin. Vatanda indirim var di mesela baya uyguna geliyordu. Başka siteleri de araştır derim bence.
Vatan KDV indirimi bitti. Vatanda daha pahalıya geliyor sistem. Tek bir siteden toplamam gerekiyor taksitlendirme için. Bu uygunlukta, daha hesaplı ve güvenilir bir site yok tüm ürünleri temin edebildiğim.
2600x kullanıyorum intel i5 8600k al bence 9 bintl bandında.
Tüm sistem değişmeli o zaman ve çok daha pahalıya geliyor. Ve itopya stoğunda bulunmuyor. Ama en önemlisi bütçemi aşıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı