9000TL Her şey Dahil Sistem Önerisi

Biraz daha bilgi gerekli. Ekipmana ne kadar önem veriyorsunuz? Monitör bize mi kalmış? Marka takıntınız var mı? Varsa hangileri?

İşlemci tarafında Intel istiyorsanız 9700K
AMD istiyorsanız 2700X - amaç render ise Intel tarafında 9900K AMD tarafında 1920X.

Anakart ise bunlarla uyumlu mutlaka m.2 desteği olan ve dual Chanel RAM desteği veren 4 slot RAM imkanı tanıyan bir anakart tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak AMD tarafında RX 590, Intel tarafında ise RTX 2060-2070 (bütçe olarak darda iseniz 1660 da öneririm).

RAM olarak 3000-3200Mhz 2x8 veya 2x16 RAM olması işinize gelir.

Depolama tarafında AData xpg Pro serisi 2000+okuma 1000+yazma m.2 SSD ve üzerine 1-2 TB 7200RPM sata HDD.

PSU olarak en az 750W 80+ bronze (hatta mümkünse bu bütçeye 80+GOLD), kasa olarak da şekil şükül bir kasa alabilirsiniz.

Ekran olarak da kesinlikle LG'nin 21:9 formatında wide screen ekranlarini tavsiye ederim, hem film izlerken hem de oyun oynarken hoş olur 😊

Ben müsait bir vaktimde sizin için bir kaç parçayı araştırır bu konunun altına link olarak da paylaşırım inşaallah 😊

Bütçenizi birazcık aştı fakat buna değceğine emin olabilirsiniz :)

Dosya Ekleri

• 9.4.PNG
    9.4.PNG
    60,5 KB · Görüntüleme: 110
Monitör ve çevre ekipmanları çıktığında yaklaşık 6000-7000 TL kalıyor. Bu bütçe ile ne yapacaksınız? Render, müzik vb. mi? Yoksa sadece oyun mu?

İşlemci tarafında Intel istiyorsanız 9700K
AMD istiyorsanız 2700X - amaç render ise Intel tarafında 9900K AMD tarafında 1920X.

Anakart ise bunlarla uyumlu mutlaka m.2 desteği olan ve dual Chanel RAM desteği veren 4 slot RAM imkanı tanıyan bir anakart tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak AMD tarafında RX 590, Intel tarafında ise RTX 2060-2070 (bütçe olarak darda iseniz 1660 da öneririm).

RAM olarak 3000-3200Mhz 2x8 veya 2x16 RAM olması işinize gelir.

Depolama tarafında AData xpg Pro serisi 2000+okuma 1000+yazma m.2 SSD ve üzerine 1-2 TB 7200RPM sata HDD.

PSU olarak en az 750W 80+ bronze (hatta mümkünse bu bütçeye 80+GOLD), kasa olarak da şekil şükül bir kasa alabilirsiniz.

Ekran olarak da kesinlikle LG'nin 21:9 formatında wide screen ekranlarini tavsiye ederim, hem film izlerken hem de oyun oynarken hoş olur 😊

Ben musai bir vaktinde sizin için bir kaç parçayı araştırır bu konunun altına link olarak da paylaşırım inşaallah 😊
Güzel. Ancak işlemci abartılmış. R5 2600X neyine yetmez? Ayrıca ekran kartı olarak AMD RX590 tavsiye etmişsiniz. Tabi siz opsiyon sunmuşsunuz ama bence AMD ' ye gidilmemeli bu bütçeyle. Düşük bütçeli bir RTX 2060 akar. Monitör tarafında çok haklısınız. Monitörün 144Hz olmasına dikkat edilmeli. Mümkünse 1ms ve G-Sync olmalı. 4K ' dan uzak durun çünkü gereksiz oyun için. 2K olabilir. Klavye Corsair tercihe göre Steelseries olmalı. Mouse elinize en yatkın olan, kulaklık Cloud 2 tercihimdir. Depolama olarak 1Tb lık bir m.2 ssd yeterli olacaktır.
Hocam bütçeyi aşmış artı klavye mouse kulaklık yok :)
Tekrardan yeterli bilgi yok tabii ki.

Biraz daha bilgi gerekli. Ekipmana ne kadar önem veriyorsunuz? Monitör bize mi kalmış? Marka takıntınız var mı? Varsa hangileri?
-Sistemi oyun ve mühendislik programları için topluyorum.
-Ekipman abartı bi önemi yok benim için ancak rampage de olmasın.
(Mouse var mouse fiyata dahil değil.)
-Monitör size kalmış fiyat performans olarak - 144 değilde 75hz alınsa saçma mı olur? bilmediğimden soruyorum.

9000TL'ye her şey dahil sistem toplamak istiyorum, yardımcı olur musunuz? Kendim yaptığımda çok tutarsız oldu.
400598

Hocam her şey dahil 9400₺ dikkatini çekebilir 😊
Not: PSU 600-650W tercih edilebilir.
Klavye+mouse+mousePad+kulaklık opsiyonu size kalmış, bu göstermelik 😊
Bu sistem ağır oyunlarda ve 2K çözünürlükte neredeyse sürekli darboğazda kalır hocam, Ryzen 5 2600 RTX 2070 i rahat besleyebilecek bir işlemci değildir.
Eki Görüntüle 400589
Böyle olabilir. Baya aştı ama.
Bu sistem daha mantıklı ama yine benim önerim olan daha iyi, güçlü, yeni, stabil 😁

EDİT: kasayı ekledim ama sanırım listeye düşmemiş, kasa da 200₺ hocam, kulaklık+mouse+mousePad i çıkartınca sistem 9200₺ seviyelerine düşüyor. Bu sistemle canının istediğini yap, bir sorun problem yaşarsınız da bana ulaşın, o kadar eminim 😁

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı