900P ve 1080P Monitör Farkı Nedir ?

TN panelli. O paraya renk kalitesinden de bir şey beklemezdim. Hiçbir yerde düzgün özelliklerini de bulamadım. Ben uzak dururdum ama gerçekten sıkışıksanız alınabilir.

TN panelli. O paraya renk kalitesinden de bir şey beklemezdim. Hiçbir yerde düzgün özelliklerini de bulamadım. Ben uzak dururdum ama gerçekten sıkışıksanız alınabilir.
Çok sıkışık değilim ama HDMI olunca bir danışayım dedim. Fazla para vermeye gerek yok. BENQ daha iyiyse onu alacağım.

LG marka 25 ekran 2560x1080 bir monitör var. 650 lira. Önerir misiniz ? GTX 1060 ile güzel olurmu ? 60HZ 5MS. Bugün kargo saati geçmeden almak istiyorum.

"AOC 21.5" G2260VWQ6 HDMI DP Freesync 75Hz Full HD Gaming Monitör" aldım Teknobiyotik'den. İçinden bütün kabloları çıkıyormuş. Öyle yazıyor. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.

TN panel ve sahte 6 bit. Soluk renkler, berbat görüş açıları. En büyük artısı 75 Hz olması. Ben bunu güzel renklere değişmezdim. 1 ms konusuna niye bu kadar taktınız bilmiyorum. Bir pikselin griden beyaza sonra tekrar griye geçme süresi 5 ms olunca monitör çöp olmuyor.

TN panel ve sahte 6 bit. Soluk renkler, berbat görüş açıları. En büyük artısı 75 Hz olması. Ben bunu güzel renklere değişmezdim. 1 ms konusuna niye bu kadar taktınız bilmiyorum. Bir pikselin griden beyaza sonra tekrar griye geçme süresi 5 ms olunca monitör çöp olmuyor.
Deneyeyim dedim. Yapacak birşey yok artık. Bunu kullanacağız. Belkide iade edip BenQ alırım belli olmaz.

Bilgilendirme yapıyorum. 75 Hz ile 60 Hz arasında fark vardır. Fakat TN panel ile VA panel arasında da fark vardır. Aradığın şey akıcılık ise AOC, daha berrak renkler ise BenQ öneririm. Şahsen ben BenQ alırdım 75 Hz fakat oynama zevkim gelmez o monitörde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı