91 Derece Anakart Sıcaklığı Normal mi?

sıcaklık sorunu.png

Anakartım 80 ile 90 derece arasında gidip geliyor. 80 dereceden aşağı düşmüyor, bir türlü nedenini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Masaüstü bilgisayar anakart'ı komple söktüm, üstündeki parçalarını tek tek söktüm. Ekran kartına termal macun sürdüm, işlemciye termal macun sürdüm, hepsini geri yerlerine taktım. Ama sıcaklık söktüğümde de aynıydı, şimdi de aynı sorunu bulamadım yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerindeki köprü soğutucu bloğunu kontrol edin gerekirse söküp termal macun sürün o derece sağlıklı değil. Aida64 de Kararlılık testi yapın ve anakart kaç dereceye geliyor bakın.

Fişe asıl hemen. :D Normal değil sıcaklık çok fazla saç kurutma makinesiyle üfle kasanın içine. Pegatrondan yola çıkarak casper sanırsam pc caspersa yapar öyle şeyler.

Anakart köprü termal macun yenilemesini yaptım, ama değişen birşey olmadı. Hala 85 derecede duruyor.

Benim anakart'ım boşta 30, yükte 34 dereceyi geçtiğini görmedim. Sizin anakart'ınız yanıyor resmen. Kasa soğutması nasıl? Kasa kapalı yerde mi duruyor? Bazı arkadaşlar masanın altına sokuyor da.

Kasa monitör'ün hemen yanında, yan kapaklarıda açık. Hem de herşeyi yaptım, sorunu bulamadım.

Bios ayarından da olabilir mi acaba? Ama ayarlarının nasıl olacağını da bilmiyorum.

Genelde kasa kapak açıkken kullanılmaz. Kapak açıkken hava sirkülüyasyonu bozulur. Ama yine de bu değerler fazla. Sistem eski sanırım. Yana na kadar devam. :D Şaka bir yana eski sıcaklık değerlerini biliyor musunuz yoksa ilk defa mı ölçtünüz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı