9100F ile 1660 Ti darboğaz yapar mı?

55superx

Megapat
Makaleler
2
Bazı konularda 9100F RTX 2060 bile besler falan dediler ama emin olmak için bu konuyu açıyorum. 1660 Ti ile R5 2600 kullanıyorum. İşlemci kullanımı yüzde 100 olmasa bile çoğu oyunda işlemci kaynaklı drop yiyorum. Neden ben de bilmiyorum olmaması gerek biliyorum ama oluyor bu konuyu geçelim. Bir akrabam 9100F kullanıyor ve işlemci değiştirmeyi teklif etti. İşlemcileri maddi değer olarak düşünmeyin zaten akrabama gidecek ama 9100F kullanırsam 2600 ile yaşadığım problemler gider mi? Asıl soru bu. Mesela güncel oyunlarda ekran kartı yettiği taktirde 144FPS (R5 2600 ile ne kadar ayar kıssam da güncel oyunlarda 100-120 FPS üstünü göremiyorum.) Alabilir miyim bunu yazarsanız iyi olur.

Bu arada lütfen konuyu Intel ile AMD savaşına döndürmeyin 😀

Bazı konularda 9100F RTX 2060 bile besler falan dediler ama emin olmak için bu konuyu açıyorum. 1660 Ti ile R5 2600 kullanıyorum. İşlemci kullanımı yüzde 100 olmasa bile çoğu oyunda işlemci kaynaklı drop yiyorum. Neden ben de bilmiyorum olmaması gerek biliyorum ama oluyor bu konuyu geçelim. Bir akrabam 9100F kullanıyor ve işlemci değiştirmeyi teklif etti. İşlemcileri maddi değer olarak düşünmeyin zaten akrabama gidecek ama 9100F kullanırsam 2600 ile yaşadığım problemler gider mi? Asıl soru bu. Mesela güncel oyunlarda ekran kartı yettiği taktirde 144FPS (R5 2600 ile ne kadar ayar kıssam da güncel oyunlarda 100-120 FPS üstünü göremiyorum.) Alabilir miyim bunu yazarsanız iyi olur.

Hem de eşek gibi darboğaz yapar.

Son düzenleyen: Moderatör:
9100F oyunlarda R5 1600 ile hemen hemen aynı. Bazı sahnelerde Intel bazılarında AMD geçiyor. Darboğaz yapmaz. Yabancı olmadığına göre dene derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R5 2600 Overclock yaparsanız sorunu belki çözebilirsiniz. Fakat anakartınızın soketine 9100F uymaz. AMD uyumlu anakart AM4 soket yapar intel uyumlu anakart 1151 soket.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı