9100F neden bu kadar ucuz?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Bir türlü aklım almıyor, Intel'e genelde düşük bütçede iyi değil deriz fakat bu kadar performanslı bir işlemci neden bu kadar ucuz? Anlam veremiyorum.

Not: Fanboy değilim AMD kullanıyorum.

Bir türlü aklım almıyor, Intel'e genelde düşük bütçede iyi değil deriz fakat bu kadar performanslı bir işlemci neden bu kadar ucuz? Anlam veremiyorum.

Not: Fanboy değilim AMD kullanıyorum.
Çünkü 9. nesil, yükseltmek zor ve yükseltmek için anakartı değiştirmen gerekiyor.

Zamaninda o paraya R5 1600 aliniyordu. Herkes 1600 tercih edince daha fazla cekirdek vs. nedenlerden cok tutulmadi. Ama cok guzel islemcidir. 4 cekirdek falan ama 1600 den bazi oyunlarda daha fazla fps verdigi oluyor.

Güncelleme konusunda haklısınız fakat başkada bir eksisi yok gibi, 430TL'ye 1200 AF almıştım, arada ciddi bir fark var ama dediğiniz gibi anakartıma 1 sene sonra anakart değiştirmeden 3600 takabiliyorum.

Zamaninda o paraya R5 1600 aliniyordu. Herkes 1600 tercih edince daha fazla cekirdek vs. nedenlerden cok tutulmadi. Ama cok guzel islemcidir. 4 cekirdek falan ama 1600 den bazi oyunlarda daha fazla fps verdigi oluyor.
1600 ilk nesil iken 9100f 9. nesil.

AMD bir sürü seri değiştirdi. FX var Athlon var ama Intel sürekli I olarak devam etti.
Biliyorum, ben Ryzen serisini baz aldım.
O zaman Intel 1.nesille Ryzen 1. nesili karşılaltır.
Ryzen çıkarken Intel hangi nesil ile cıktı? 8. nesil. Peki sözü geçen işlemci kaçıncı nesil. 9. Ben bunu kastettim ama sormadan yanıt verdiğiniz icin anlamıyorsunuz.
@tirabzonun_kaymagi @Meagzz @ArdaMert
@272054
@Hoaxer

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı