9100F - RX570 sistem toplamalı mıyım?

Bütçe
monitör dahil max 6.000TL

babxo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle forumda yeniyim. Kullanımda olduğum bilgisayarım artık çok sıkıntı yaratmaya başladı. Pentium işlemci vs vs. var oldukça eski bir sistem kullanıyorum ve oyunlarda performans alamıyorum doğal olarak. Bilgisayarda fazla vakit geçirmiyorum. Yani varım yoğum bilgisayar değil. Oyun olarak CS:GO oynuyorum. Bu işte gidilebilecek en uç noktaya kadar CS'de giderim. En çok CS oynayacağım zaten. Ama olur da arkadaşlar çağırır farklı türde oyun oynamak istediğimde beni yarı yolda bırakmasın üzmesin istiyorum. Çok para vermiyorum ama herkesin parası kıymetlidir diye düşünüyorum.
Herhangi bir sorunuzda direkt cevap verebilirim fakat öncesinde toplamak istediğim sisteme geleyim;

Intel Core i3-9100F işlemci.
RX570 4 GB ekran kartı ( duruma göre 4-8 GB aralarında 400 küsur TL fiyat farkı var önerilerinize açığım)
16 GB RAM.
600W PSU mevcut PC'de bulunuyor. Uyumlulukta sorun yaratıp yaratmayacağını bilmiyorum lakin mevcutte olanı söylemek istedim.

SSD - HDD'de duruma göre bakılır ne uygunsa artık.

Kabaca böyle bir sistem düşünüyorum. Her türlü yorumlarınıza açığım. Şimdiden teşekkür ederim. Monitöre 144Hz alacağımdan 1.5k para ayırıyorum.
Tüm bu bileşenleri kasım 27'de (Black Friday) indirimlerinden alacağımı da belirtmek isterim.

İyi forumlar.

4559.35 TL. 144Hz monitör için paranız kalıyor.

Bu bütçede RAM'i 16 GB yaparsanız önemli parçalardan kısmak zorunda kalabilirsiniz.
Monitör için de aynı şey geçerli, 75Hz monitör alırsanız, bu bütçeye 1660 Super ve 2x8GB RAM sığabiliyor.

Bu bütçede RAM'i 16 GB yaparsanız önemli parçalardan kısmak zorunda kalabilirsiniz.
Monitör için de aynı şey geçerli, 75Hz monitör alırsanız, bu bütçeye 1660 Super ve 2x8GB RAM sığabiliyor.
CS:GO oynayacağım için monitörden kısmayacağım maalesef. Benchmarklara baktığımda da rx570 in performansı 1650 super den çok daha iyi diye hatırlıyorum. Fiyatları yakın neden 1650 super öneriyorsunuz ?

CS:GO oynayacağım için monitörden kısmayacağım maalesef. Benchmark'lara baktığımda da RX570'in performansı 1650 Super'den çok daha iyi diye hatırlıyorum. Fiyatları yakın neden 1650 Super öneriyorsunuz?

Benchmarklar yalan söylemiş, ikisinin alakası bile yok. 1650 Super'in rakibi RX 580 ve 5500XT. RX 580 3 yıllık olduğu için 1650 Super daha mantıklı. AMD kartlar gibi sorunlar yaşatmadığı için de daha çok tercih ediliyor. AMD kartlardan birini sadece RX 5500 XT 8GB ise 1650 Super yerine tercih ederim. Onun dışında 1650 Super daha mantıklı duruyor.

Gayet güzel toplamışsınız hocam. @babxo Bu PC ile çok rahat 144FPS ve üstü alırsınız emin olun.

Benchmarklar yalan söylemiş, ikisinin alakası bile yok. 1650 Super'in rakibi RX 580 ve 5500XT. RX 580 3 yıllık olduğu için 1650 Super daha mantıklı. AMD kartlar gibi driver sorunları yaşatmadığı için de daha çok tercih ediliyor. AMD kartlardan birini sadece RX 5500 XT 8GB ise 1650 Super yerine tercih ederim. Onun dışında 1650 Super daha mantıklı duruyor.
Benchmarklara tekrar göz attım. Yanlış hatırlıyormuşum. Öneriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı