9100F tabanlı sistem toplama

Rules1232

Decapat
Merhabalar. Sonunda paramı biriktirdim ve kendime orta düzey bir PC topluyorum. Sizce sepete eklediğim parçalar uyumlu mudur?
Screenshot_2019-11-13-15-11-16-601_com.pozitron.hepsiburada.jpg
Screenshot_2019-11-13-15-11-22-936_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Bu arada işlemcinin VGA' sı yok biliyorum. Elimde OEM RX 460 olduğundan dolayı ekran kartı alma gereği duymadım.

İşlemci için net değildir deniyor linkte ama bilemedim.Ama topladığın sistem mantıklı.
Gerçi affedersin şimdi yorumlara baktım da herkes revize modeli demiş kusura bakma.:)

Öncelikle soruma cevap olmadı bu attığınız linkler :). Bende ilk AMD sistem düşünmüştüm fakat Intel ile gideceğim.

PSU SSD olmadan ve tek 8GB RAM ile biz de bundan topladık. Elimizde 750ti vardı. Toplam 1100TL tutmuştu. Fiyat normal mi ona göre hesaplayın. B360 anakart BIOS güncellemeden 9. nesille çalışmaz. Uğraşmak istemiyorsanız benim gibi B365 bir model tercih edin.

Benim gözüme bir sıkıntı çarpmadı. Ama hem seçtiğiniz PSU, hem de SSD için forumda ayrı bir konu açmanızı öneririm. Bazı SSD modelleri sorunlu olabiliyor, pek çok kişide sıkıntıya yol açabiliyor. Böyle bir risk almaktansa 50-100TL daha fazla verip sıkıntı yaşatmayan donanımlar tercih edilebilir. Hayırlı olsun şimdiden.

PSU olarak da bu daha iyi olur.

Bir de bence anakart ve RAM masrafından biraz kısıp 9400F alabilirsiniz.
Evet alınabiliyor. Fakat diğerlerini fazla kısmış gibi oluyor bilemedim.
İ3 9100F darboğaz yaşama ihtimaliniz var. Mümkünse 9400F alın.
Bende i3 4160 işlemci vardı çok az bazı oyunlarda darboğaz yiyordum. i3 9100F ile yiyeceğini zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı