920M i5 işlemci 6 GB RAM sistemde GTA 5 FPS düşüşü

irfan cerit

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumda GeForce 920M+Intel 520 ekran kartı var. i5 işlemci 6 GB RAM ama GTA 5'de oynanmayacak kadar bir drop sorunu var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun hocam keşke bende de 940 olsa 920MX'de artık yeterli değil 720P Low'da 20 FPS'de işkence 940 en azından 720P High açıp 30FPS açabiliyor.
768p'de 940M ETS 2 gibi oyunlarda güzel iş çıkartıyor. Birkaç yıl önce Garry's Mod oynarken yakmıştım. Şimdi tamir ettirecek yer arıyorum. :D

520M değil, İntel HD Graphics 520. "M" eski Nvidia dizüstü kartlarında kullanılıyor.

İnsana bildiğini unutturuyorsunuz cidden benim de kafam karıştı :D konu sahibi işlemciyi tam belirtseydi şu an bunu tartışıyor olmazdık :D.

İşlemci tahminimce i5-6200U HD520'de destekliyor arkadaş 6 GB RAM demiş i5-6200U'da DDR3 destekliyor 920M ile genelde u tipi kombinleniyor çok laptop kullandım bundan yola çıkıyorum.

İşlemci tahminimce i5-6200U HD520'de destekliyor arkadaş 6 GB RAM demiş i5-6200U'da DDR3 destekliyor 920M ile genelde u tipi kombinleniyor çok laptop kullandım bundan yola çıkıyorum.
O zaman işlemcide yeterli oynanmayacak kadar drop olması bence entegre grafiği kullanmasından kaynaklı.

768P'de 940M ETS 2 gibi oyunlarda güzel iş çıkartıyor. Birkaç yıl önce Garry's Mod oynarken yakmıştım. Şimdi tamir ettirecek yer arıyorum. :D.

Servise verin başka yolu en güvenlisi servis bende Lenovo laptopuma 2 yıl önce oyunlar donuyor diye HDD'ye okkalı bir yumruk attım HDD'nin %67'yi badsector oldu garanti verdim kullanıcı hatası demediler mavi ekran hatası demişler beleşe değişti :)

O zaman işlemcide yeterli oynanmayacak kadar drop olması bence entegre grafiği kullanmasından kaynaklı.
Hocam ben HD Graphics 520 ve i7-6500U ile 600p GTA V'de kısa süre sonra işkence çekiyorum. Sorun başka yerde gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı