930MX sistem yavaş çalışıyor

aliozkrt23

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm iyi forumlar diliyorum yeni katıldım aranıza.

Bilgisayarım ASUS X556ur laptop aldığımda Windows 8 yüklüydü velasıl kelam Windows 10 çıktığında ücretsiz yükseltme yapıldı. O gün bugündür bilgisayarım kasıyor kısa olarak bilgisayarın özellikleri.

i5 7.nesil işlemci.
12 GB RAM.
NVIDIA 930MX ekran kartı.
1TB HDD.

Bilgisayar hızlandır konularının hepsini okudum. Bad Sectör uygulaması yaptım RAM testi yaptım. Driverler sorunsuz güncel. Sürücülerin kendi sitelerinden indirdim şu an Windows 11 kullanıyorum ama bilgisayar çok yavaş. Bazen kilitleniyor 1 2 dk sonra geliyor tarayıcı açması yaklaşık 45 sn sürüyor. Ben anlamıyorum bir türlü istediğim randımanı alamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD olduğu için Windows 10 da yetersiz kalıyor performans anlamında. SSD'ye geçerseniz aşırı şekilde hızlandığını fark edeceksiniz. Önceki bilgisayarım da sizinkine yakın bir seriydi, Windows 10'a geçince sizinle aynı problemi yaşamaya başlamıştım.

HDD olduğu için Windows 10 da yetersiz kalıyor performans anlamında. SSD'ye geçerseniz aşırı şekilde hızlandığını fark edeceksiniz. Önceki bilgisayarım da sizinkine yakın bir seriydi, Windows 10'a geçince sizinle aynı problemi yaşamaya başlamıştım.
Birde şunu söylemek istiyorum ben emülatör üzerinden oyun oynuyorum pubg değil nox player eğer ssd geçersem bunlardaki donma takılma kasma sorunlarıda gider mi acaba

Bir de şunu söylemek istiyorum ben emülatör üzerinden oyun oynuyorum PUBG değil Nox Player eğer SSD geçersem bunlardaki donma takılma kasma sorunları da gider mi acaba?

Emülatörlerde hard disk değil de işlemci daha ön planda oluyor, işlemci değişmediği sürece yüksek bir performans artışı beklememek lazım.

Geri
Yukarı