E5450 sistem yavaş çalışıyor

BgRhNdGn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba:
Bilgisayarımı geçenlerde yeniledim. Parçalarım;
Anakart: ASUS P5G41T-M LX3 Plus.
İşlemci: Xeon E5450.
RAM: 4x2 8 GB 1333MHz.
Ekran kartı: GT 1030 (yeni alındı)
Güç kaynağı: Sharkoon SHP650 V2 650W (yeni alındı)
Soğutucu: Cooler Master Hyper 212 Spectrum (yeni alındı)

Yenilediğim halde acayip bir yavaşlama mevcut. Eskisinden daha kötü bir hal aldı. BIOS'u güncelledim yine yok. Bir türlü sorunu bulamadım. Yavaşladığında görev yöneticinde güç kullanımının arttığını görüyorum. Sorun nedir nasıl çözebilirim? Format atsam düzelir mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Modsuz BIOS'ta Xeon çalışıyor mu? Diskine test yap, disk mevta olmuş olabilir. HD Tune.

LGA 771 işlemciler LGA 775 anakartta çalıştırılabiliyorlar ama Micro kod değiştirmeden (modlu BIOS) işlemci voltajı ayarlanamıyor. Bu yüzden bilgisayar çalışır ama dengesiz olur.

LGA 771 işlemciler LGA 775 anakartta çalıştırılabiliyorlar ama Micro kod değiştirmeden (modlu BIOS) işlemci voltajı ayarlanamıyor. Bu yüzden bilgisayar çalışır ama dengesiz olur.
Modsuz olmaz diyorum zaten bu arkadaş modsuz kurduğu için sıkıntı yaşıyordur illaki ama HDD'yi test etsin emin olalım ondan sonra zaten her türlü mecburi modlu bios kurmak zorunda.
Sorunuzla biraz dışında, o anakartın köprülerinde ısınma problemi var mı? Ona benzeyen bir çeşidi alacaktım ısınma problemi olduğunu gördüm.
Foxconn G41MXE al, ben kullanıyorum güzel Anakart. Bios modlayınca modern bir karta dönüşüyor işe yarıyor.

Sorunuzla biraz dışında, o anakartın köprülerinde ısınma problemi var mı? Ona benzeyen bir çeşidi alacaktım ısınma problemi olduğunu gördüm.
maalesef çok bilgi sahibi değilim :)
Çalışır sadece dengesiz olur.
hdd 4.PNG

hdd 3.PNG

hdd 2.PNG

hdd 1.PNG

En son fotoğraftaki açıklama şu şekilde :
Veri aktarımı sırasında 540 hata oluştu. Bu, cihazda veya veri/güç kablolarında sorun olduğunu gösterebilir. Mümkünse kabloların incelenmesi ve değiştirilmesi önerilir. Bu noktada, yalnızca sağlık durumu daha da düşerse, diskin garanti kapsamında değiştirilmesi henüz mümkün değildir. Diskin günlüğünü düzenli olarak incelemeniz önerilir. Bulunan tüm yeni sorunlar orada günlüğe kaydedilir. Herhangi bir işlem gerekmez.

Son düzenleme:
Bir de işlemci stress testi açar mısınız OCCT veya Prime 95 ile.
HWMonitor ile ısı ve güç yönetimini takip edebilirsiniz.
Selam biosu güncelledim. Bunun yanında test yapmaya çalıştığımda bilgisayarım kapanıyor. Sıcaklık değerleri 41 42 derecede olsa bile bilgisayar kapanıyor anlayamadım.

Geri
Yukarı