940 MX sistemde Witcher 3 düşük FPS

Efe Tolga Akay

Femtopat
Daha fazla  
Ben Witcher 3 oynarken hiçbir şekilde bir kasma veya bir drop hissetmiyorum ama nedensizce olan bir FPS düşüklüğüm var. Verdiği his 45 FPS civarındayken benim FPS'im 20 en düşükte oynuyorum sistem özelliklerim;
12 GB RAM.
940 MX 4 GB.
i7 7. nesil Windows 10 (ihtiyacınız olur diye)
Ekran kartı sürümüm 382.64 yani güncel ve son olarak şu linki paylaşmak istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adamın özellikleri benden daha az olmaına rağmen rahat 30 FPS alıyor, ben ise 20 FPS alıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Önce Witcher 3 oynarken hiç kasma veya drop hissetmiyorum dedikten sonra 20 fps alıyorum demişsin. İnanılmaz karşıt iki ifade. 20 fps alırken nasıl hiç kasma veya drop hissetmiyorsun onu anlamadım. 20 fps hiçbir oyun için akıcı değildir. 20 fps aldığına emin misin?

Ben Witcher 3 oynarken hiçbir şekilde bir kasma veya bir drop hissetmiyorum ama nedensizce olan bir FPS düşüklüğüm var. Verdiği his 45 FPS civarındayken benim FPS'im 20 en düşükte oynuyorum sistem özelliklerim;
12 GB RAM.
940 MX 4 GB.
Ekran kartı sürümüm 382.64 yani güncel ve son olarak şu linki paylaşmak istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Adamın özellikleri benden daha az olmaına rağmen rahat 30 FPS alıyor, ben ise 20 FPS alıyorum.

Kaç aydır kullanıyorsun bilgisayarı fan temiziliği yaptın mı? Fan temizliği yapmdan önce 15 FPS alıyordum arada sırada drop yiyordum fan temizliği sonrası FPS ilk aldığım gibi oldu denederim.

12 GB RAM.
940 MX 4 GB.

Ekran kartın kesinlikle güncel değil. Bende aynı kartı kullanıyorum. Son versiyon 456.71

U işlemci üstüne 940MX ile bu tür oyunlarda iyi performans elde edemezsin. Ben de aynı ekran çipine sahibim. Bilgisayarı ilk aldığımda 45-55 FPS aldığım PUBG oyununda şimdi 30 FPS alıyorum. Bakıma rağmen bu kadar düşük değerler ile oynayacağıma direkt kaldırıyorum zaten oyunları. Üstteki arkadaşın dediği gibi şuan yüklü son sürüm 456.71.

Geri
Yukarı