9400F GTX 980 Ti sistemin değeri ne kadardır?

kiyoshiqq

Hectopat
Selam herkese, almayı düşündüğüm bilgisayar ortalama ne kadar eder?
  • i5 9400F.
  • ASUS Z390-F GAMING.
  • G.Skill 8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
  • EVGA GTX 980 Ti classfield.
  • 480GB SSD.
  • Corsair VS650 PSU.
  • Rampage spectra Rainbow kasa.
Satıcı ben de 6 bin TL istedi. Sizce değer mi veya bu sistem daha mı ucuzdur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asla değmez. 980Ti şuanda 1660Ti ayarında bir kart, kimi oyunda shader avantajı sayesinde bir tık öne geçebilir ancak ortalama da 1660Ti alır (+zaten kaç yıllık kart sonuçta 2.el). Ki zaten 6000TL'e R5 3600'lü 2060'lı sistem geliyor sıfır. Merak ettiğim 9400F'i neden o anakarta takmış :)
NOT: O sistem gözümde max 4500TL eder ve yine de almazdım. Diyelim pazarlık felan bir şekilde aldım o civarda fiyata. Ekran kartı ve işlemciyi elden çıkarır ve RAM takviyesi ile birlikte en az 9600K ve 5700 veya 2060 takardım. (üzerine 1-1,5 civarı ekleyerek yani) Ama 6.000 diyen adam o fiyatlara düşmez gözünde sisteminin manevi değeri yüksek olduğu için :)

Ekleme: İyi niyet ile kanıtlamak ta isterim.
İlk mesajın sırası ile yazıyorum; 800+1100+250+1500+350+250+250=4500TL ediyor ki zaten bu bile etmez. Sebebi bol bol yazdım fiyatları + sistem toplu halde alınacak parça satışı değil sonuçta.
4200-4300'e bırakıyorsa alın derim. Yükseltmeye çok açık yukarıda yazdığım gibi. Zamanla canavara çevirebilirsiniz ayrıca şuanda da işinizi çok rahat görür 1080P oyunculuk için vs.

Son düzenleme:
  • i5 9400F.
  • ASUS Z390-F GAMING.
  • 480GB SSD.
  • Corsair VS650 PSU.
2.elde bu fiyatlara neler çıkar.Bu sistem çok saçma olmuş büyük ihtimalle ekran kartı eski kasasından çıkma yani yeni zaten değil.Kasa görüldüğü üzere Rampage 6k lık sistem Rampage ne kadar tercih edilir bilemem.

• i5 9400F.
  • ASUS Z390-F GAMING.
  • 480GB SSD.
  • Corsair VS650 PSU.
alınmaz bence

İşlemcisiz şekilde alabiliyorsanız alın. İşlemci olarak da 9600K eklerseniz o sistem 2 yıl daha gider kart yükseltmeden. 2 yıl sonra kart yükseltirsiniz ve 2 sene daha götürür. Fakat o işlemciyle olmaz maalesef. Anakartın Z390 olması avantaj ama bilginiz olsun. İşlemcisiz fiyat isteyin bence ve 3500-3800 civarına bırakırsa alın. Kullanırken 2. 8GB RAM'i eklemeyi unutmayın. Tek modül performans vermez. O EVGA Classified ekran kartı efsanedir bu arada :)

Sıfır mı, ikinci el mi?
Ona göre fiyatı değişir 2.elden fiyatı 4k.
980ti hariç diğer parçalar sıfır ise 5k eder.
Bu fiyatlara böyle sistem alınır mı o da başka soru.

Cevaplar için teşekkürler.

Tüm parçalar yeni toplanmış hepsi 2 aylık sadece 980ti 2.5 yıllık kartıymış
Alınmayacak bir sistem değil ileride işlemci değiştirip yoluna bakarsın. 4 bilemedin 4.5K' yı aşma.
Yerinde olsam muhteşem cuma'yı beklerdim.
Muhteşem cuma'dan güzel bilgisayar toplayabilirsin.

6 bin liran varsa neden 2. elcide dolaşıyorsun ki? 0 bir sistemle o fiyata Rtx 2060 ayarında sistemi toplarsın. Ben olsam full Amd kasa inşaa ederim. Para da artacağı için 144 Hz freesync monitor alıp şöyle bir keyfime bakarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı