9400F yerine 9. nesil i7 takılır mı?

Satin64

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarim bozuldu. Tamire goturdugumde islemcinin bozuk oldugunu soylediler, islemci i5 9400F. Simdi asil sorum yeni bir 9.nesil i7 falan alsam direk takip çalışır mı kullanmaya devam edebilir miyim? Tamirci bana ayni islemciyi takmam gerektigini soyledi, simdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarim bozuldu. Tamire goturdugumde islemcinin bozuk oldugunu soylediler, islemci i5 9400F. Simdi asil sorum yeni bir 9.nesil i7 falan alsam direk takip çalışır mı kullanmaya devam edebilir miyim? Tamirci bana ayni islemciyi takmam gerektigini soyledi, simdiden teşekkürler.

Anakart uyumlu ise i7 takarsın ama ekran kartın ne?

İşlemci bozulma oranı en düşük parçalardan biri. Başka bir anakartta denettirme şansınız varsa bir deneyim derim. 9. Nesil her işlemci anakartınıza uyar bu arada. Extreme işlemciler hariç. Alacağınız işlemcinin fiyatı da önem arz ediyor burada.

Tamircilerin Çoğu Yalan Atar Para Kazanmak İçin. İşlemciler En Uzun Ömürlü PC Bileşenlerinden Biridir. MotherBoard'ın i7'yi destekliyorsa Takabilirsin Hiç Bir Sorunu Olmaz.

Dostum takılabilir anakartın uyumluluğu varsa modelini söyler misin? Ayrıca o sözde "tamirci"
Denilen kişi seni dolandırmaya çalışıyor olabilir. İşlemci bozulunca BIOS uyarısı vermektedir. İşlemcini almayı muhakkak unutma. Ve bilgisayarının parçalarına iyice bak çalmış olma ihtimalleri var. Bir kerede benim başımada gelmişti fakat polise gideceğimizi söyleyince suçunu kabul edip üstüne 16 GB RAM vermişti:=) bu da böyle bir anımdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı