Çözüldü 940M Format Sonrası FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mertg16

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma HDD'nin çok yavaş geldiğini düşündüğüm için SSD takviyesi yaptım. Corsair Le200 aldım ve notebookun DVD bölmesine bir bilgisayarcıda taktırdım. Daha sonra temiz bir kurulumla iki diski de biçimlendirerek SSD'ye Windows 10 kurdum. Tüm sürücüleri kurdum, sildim tekrar kurdum, DDU kullanarak tekrarladım ve bilgisayara tekrar format attım ama bir çözüme ulaşamadım.

Daha önce GTA V'i akıcı denilebilecek düzeyde oynayabildiğim bilgisayarımda şuan League of Legends bile oynayamıyorum. Daha önce 140 FPS civarlarında oynadığım LoL'de şuan 50 FPS'ler civarında dolaşıyorum ve bir süre sonra 20'lere kadar düşüyor bu rakam.

Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz
nVIDIA GeForce 940M
4+8 GB DDR3 Bellek
Corsair Force LE200 SSD (SATA-III)
HGST HTS541010A9E680 (1 TB, 5400 RPM, SATA-III)

NVIDIA sürücü versiyonu: 385.69

Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinizi uyguladım bir şey değişmiyor. Fakat biraz önce neden olduğunu çözdüm.
Bilgisayarda SSD ve HDD aynı anda takılı olunca oluyormuş. HDD'yi çıkarttım ve onun takılı olduğu yere SSD'yi taktım. Sonrada FPS sorunu çözüldü.
Bu sorun neden olabilir? Acaba voltaj mı yetmiyor yoksa disklerin çakışması diye bir şey var mı?
@claus

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı