Format sonrası CS:GO FPS sorunu

MuhammedAli38

Decapat
Formattan önce aynı ayarlarda CS:GO'da 180 civarı FPS alırken şu an 80-120 arası gidip gelmekte ve bu canımı çok sıkıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü güncellemelerini eksiksiz yapın. (Windows update, Chipset, Ekran kartı vb.)
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat
Sonrasında bağlantıdaki işlemleri uygulayın.
Bunların hepsini yaptım. Hatta nvidia ekran kartı ayarları vs. hepsi ayarlı performans modu için. Arkadaşlarım o ekran kartıyla(940mx) 250 civarı fps almam gerektiğini söylüyor ancak ben 70-90 arası alıyorum. Sorun başka neden kaynaklı olabilir?

Anladığım kadarıyla laptop kullanıyorsun. Denetim masası güç seçenekleri bölümünden güç planını "yüksek performans" olarak değiştirmeyi denedin mi? Formattan sonra güç planı "dengeli" ya da "güç tasarrufu" modunda olabilir. Ayrıca oyunu Nvidia ekran kartı ile açtığına emin misin? Technopat' a ait aşağıdaki videoyu izlemen işine yarayabilir.

Oyunları NVIDIA Ekran Kartı İle Çalıştırma

Anladığım kadarıyla laptop kullanıyorsun. Denetim masası güç seçenekleri bölümünden güç planını "yüksek performans" olarak değiştirmeyi denedin mi? Formattan sonra güç planı "dengeli" ya da "güç tasarrufu" modunda olabilir. Ayrıca oyunu Nvidia ekran kartı ile açtığına emin misin? Technopat' a ait aşağıdaki videoyu izlemen işine yarayabilir.

Oyunları NVIDIA Ekran Kartı İle Çalıştırma
Bu ayarların hepsini yaptım. Formattan önce aldığım fps'i alamıyorum. Hdd değiştirmiştim acaba ondan olabilir mi? 1tb'lık hdd bozulmuştu yerine 500gb'lık hdd almıştım.

Bu ayarların hepsini yaptım. Formattan önce aldığım fps'i alamıyorum. Hdd değiştirmiştim acaba ondan olabilir mi? 1tb'lık hdd bozulmuştu yerine 500gb'lık hdd almıştım.

Sabit diski yeni aldıysanız çok düşük bir ihtimal diskten kaynaklanması. Oynadığınız başka oyunlar varsa şayet öncesi ve güncel fps değerlerini o oyunlarda da karşılaştırın. Aynı sorun diğer oyunlarda da geçerli mi değil mi ona göre başka alternatifler üzerinden çözüme gidelim.

Arkadaşın biraz sallamış. 940MX 250 FPS verebilecek kadar güçlü bir ekran kartı değil. Ayriyeten CS:GO tek çekirdek performansı güçlü işlemcilerde daha iyi performans veriyor.

Temiz kurulum yapmadan önce sisteminiz güncel olmayabilir. Temiz kurulumdan sonra Intel işlemcilere gelen güvenlik güncellemeleri almış olabilirsin. Bu güncellemeler %30 yakın performans kaybı yaşattı. Bu performans kaybını Windows ve Intel ileride çözmek için belirli şeyler yapıyorlar. O düzeltmeler gelene kadar aldığınız FPS değerleri gayet normaldir.
Meltdown ve Spectre Açıklarından Korunma Rehberi - Technopat

Sabit diski yeni aldıysanız çok düşük bir ihtimal diskten kaynaklanması. Oynadığınız başka oyunlar varsa şayet öncesi ve güncel fps değerlerini o oyunlarda da karşılaştırın. Aynı sorun diğer oyunlarda da geçerli mi değil mi ona göre başka alternatifler üzerinden çözüme gidelim.
League of Legends oynuyorum ancak en yüksek ayarlarda 140 civarı fps alıyorum onda sıkıntı yok sorun sadece csgo'da gibi duruyor şimdilik.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı