940M GTA 5 Performansı

940m'in performansına notebookcheck'den bakabilirsin. Senin için GTA 5 performansına baktım. 1366x768 çözünürlükte medium ayarlarda ortalama 55fps veriyor.
Teşekkürler sence orası güvenilir mi?
Sonuçta hangi sistemle yaptığı belli değil ama şöyle bir şey var bazıları 940'ım var diyor pişmanlık diyor bu yüzden ikilemde kalıyoruz. Sence en kötü hangisiyle iyi oynanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadığım bazısı imkansız diyor bazısı olur diyor sen mesela normal diyorsun hemde 630 ile ne yapacağımı şaşırdım herkes farklı yönlere yöneltiyor hangisi doğru bilemiyoruz.
Senin bilgisayar rahat kaldırır bende konu açmıştım bayagı arada kalmıştım. Sonra aldı. Çatır çutur oynatıyor düşünme al ama oynayacagın grafikleri bilmiyorum. Sanırım yüksek ayarlarda bazıları açık bazıları kapalı cok rahat oynarsın :neo:

Hocam ben ip 510 kullanıyorum GDDR3 940MX'i var her şey kapalı normal ayarlarda 10-30 FPS alıyorum. Daha önce bir konu açtım IPS ekrandan kaynaklandığını söylediler siz ne düşünüyorsunuz?
Açıkçası GT420M ekran kartlı laptopumda GTA5 oynayabiliyorum. 28-43 FPS arasında değişiyor değerler. Ama tam akıcı olması için 30'un altına hiç düşmemesi lazım. 1366x768 çözünürlükte grafik ayarları karışık şekilde oynayabiliyorum. Tabii ki ekran kartına OverClock edilmiş şekilde. OC yapmazsam 15-20 FPS alıyorum o zaman oynanmıyor.
Referans olması için 2 yıl önce çektiğim şu videoya bakabilirsin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada önemli nokta; MSAA, Grass Quality, Ambient Occulation, Tessellation gibi Post FX ayarları kapatmak. Texture Quality'i "Very High" da yapsam FPS pek değişmiyor onu da 2 GB VRAM'den sonuna kadar faydalanmak ve oyunun boyutuna (60 GB) hakettiği değeri vermek için açıyorum.

Teşekkürler sence orası güvenilir mi?
Sonuçta hangi sistemle yaptığı belli değil ama şöyle bir şey var bazıları 940'ım var diyor pişmanlık diyor bu yüzden ikilemde kalıyoruz. Sence en kötü hangisiyle iyi oynanır?
Kendi bilgisayarımın ekran kartı ile o sitenin sonuçlarına göre oldukça benzer fps değerleri alıyorum. Hatta işlemcim ve ram'im biraz zayıf olmasına rağmen daha yüksek fps değerleri dahi alıyorum. Bence 940m rahat bir şekilde GTA 5'i çalıştırır. İnternette testleri falan da var. Ama çok geleceğe dönük bir kart değil bana sorarsanız. Bazılarının pişmanlık deme sebebi yeni çıkan oyunlarda iyi performans vermemesindendir. Dediğim gibi ileriye dönük bir kart değil.

Eğer sürekli gezip tozmuyorsan, işin veya gereği dolaşman gerekmiyorsa yani laptop almak zorunda değilsen aynı paraya masaüstü topladığında alıcağın verim kat kat artacaktır. 3 ay boyunca bilgisayar parçaları ve laptop araştırıp, şehirdışında okuyacağım kesinleştiğinden dolayı mecbur laptop aldım ve daha tuzlu fiyat verdiğim için babamı ikna etmem çok güç oldu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı