940M + i5 6200U laptop Valorant FPS Değişkenliği

İşletim sistemi
Windows 10

Linusl

Hectopat
En düşük ayarlarda cesetler vs. de kapalıyken bile 60 FPS sabit alamıyorum. Hep 30-50 arasında değişiyor. Bazen 70-80 arasına çıkıyor. R bu FPS normal midir? Hiç sabit durmayıp bu kadar düşmesi beni tedirgin etti.

Arada 4 FPS'ye falan düşüyor donuyor yani. Seçim ekranında bile sabit 60 iken 59'u falan görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
V-sync açın sabit 60 FPS için. Ancak laptop sabit 60 FPS verecek kadar performanslı olmayabilir.

Sabitlik konusunu tam bilmiyorum ama bahsettiğiniz 4 FPS'ye düşüp drop olması RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Eğer RAM'iniz düşükse.

Sabitlik konusunu tam bilmiyorum ama bahsettiğiniz 4 FPS'ye düşüp drop olması RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Eğer RAM'iniz düşükse.

8 GB RAM yeterli değil midir?
V-Sync açın sabit 60 FPS için. Ancak laptop sabit 60 FPS verecek kadar performanslı olmayabilir.

V-Sync'i açtım laptopun formatı daha bu yıl atıldı ve düzenli olarak çöp dosyaları siliyorum ayrıca bazı FPS ayarları da yaptım Windows içinde ve Discord'da umarım V-Sync'i açınca düzelir.
Ramlerimin performansını nasıl arttırabilir miyim yoksa yapılacak bir şey yok mu?
V-Sync açın sabit 60 FPS için. Ancak laptop sabit 60 FPS verecek kadar performanslı olmayabilir

Hala 30-40 civarı hiç durmuyor neredeyse durunca 30 da duruyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı