940M NVIDIA NIS destekliyor mu?

emir.d

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar NVIDIA'nın NIS adında bir teklonojisi varmış biraz araştırdım ve denemek istedim fakat ayarlarken açmak için görüntü ölçeklendirme yerine görüntü keskinleştirme var. Bende ekran kartı driverimi de DDU ile temizleyip tekrar kurdum fakat bir şey değişmedi halen aynı acaba ekran kartımın modeli mi uymuyor? (ekran kartım NVIDIA GeForce 940M).

Ekran görüntüsü 2022-04-09 002405.png

Ekran görüntüsü 2022-04-09 002405.png

Evet hocam. Bundan önce de GeForce Experience üzerinden Genel Ayarlar/Görüntü Ölçekleme'yi aktif dener misiniz?

Hocam dizüstünüzde görüntü dahili GPU'dan geliyorsa NIS'ı göremezsiniz, görüntüyü direk 940M'den alması lazım. Aynı şey benim de başıma geldi.
@Yener K. hocam sebep bu olabilir mi acaba?
Olma ihtimali de var fakat GeForce Experience üzerinden de olması gerekir. Bir de oyun içi ayarlardan da yapılıyor diye biliyorum.

Olma ihtimali de var fakat GeForce Experience üzerinden de olması gerekir. Bir de oyun içi ayarlardan da yapılıyor diye biliyorum.
Hocam ben Geforce Experience'dan da denedim, sürücüyü güncellememe rağmen göremedim, videolarda izlediğim kadarıyla GeForce Experience'dan yapılıyor diyordu ama olmadı bende, sonradan bir konuda gördüm, galiba Recep Baltaş demişti benim dediğim şeyi.
onu nasıl yapabiliriz?
Dahili GPU'yu devre dışı bırakmak lazım da zor iş. Monitör bağlarsanız olabilir belki.

Oyunu Nvidia ile açıp denediniz mi? Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayalarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın.
Hocam ben Geforce Experience'dan da denedim, sürücüyü güncellememe rağmen göremedim, videolarda izlediğim kadarıyla GeForce Experience'dan yapılıyor diyordu ama olmadı bende, sonradan bir konuda gördüm, galiba Recep Baltaş demişti benim dediğim şeyi.

Dahili GPU'yu devre dışı bırakmak lazım da zor iş. Monitör bağlarsanız olabilir belki.
Dahili GPU devre dışı kalırsa zaten oyunlar açılmaz. MUX Switch olmayanlarda durum böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı