940MX düşük FPS

Makaleler
15
Değerli forum üyeleri; bilgisayarım mavi ekran verdikten sonra bilgisayarıma temiz bir kurulum yaptım ve Windows 10 Pro yükledim. Oynadığım sadece 3 oyun var. En çok oynadığım ise World of Tanks Blitz ve World of Tanks. Ekran kartım anlayacağınız üzere GeForce 940MX, 4GB kapasiteli. Oyun 60 FPS ayarında olmasına rağmen hep 30 FPS ve altına düşüyor. Ekran kartı sürücüsünü güncelledim ancak hala daha değişmedi. Bu durumu nasıl tersine çevirebilirim?
Sürekli düşüş yaşadığım uygulama World of Tanks Blitz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Onu hiç düşünmedim açıkçası. Ama bir kere böyle ayarlar ile oynayınca page_fault_ın_nonpaged_area hatası almıştım.

Örneği bu rehbere uygun bir şekilde ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Eğer öyle bir hata alırsanız da internetten çözümünü aramayı unutmayın. Olmadı konu da açabilirsiniz.

Aynen öyle. World of Tanks üzerinde bile bu kadar düşüş yaşamamıştım. Ki bildiğiniz üzere World of Tanks daha fazla donanım kullanan bir oyun.
Dediğim gibi attığım rehberi uygula ve NVİDİA ayarlarını yüksek performansa getir.

Örneği bu rehbere uygun bir şekilde ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Eğer öyle bir hata alırsanız da internetten çözümünü aramayı unutmayın. Olmadı konu da açabilirsiniz.
Mavi ekran konusu açarsa yardımcı olurlar.

Mavi ekranı uzun bir süre almıştım, ama ayarları eskiye döndürünce sorun çözülmüştü. Konu açmaya gerek yok mavi ekran için.
Şu anda DDU rehberine göre sürücüyü kaldırmaya başlıyorum. Bu işlemleri yapıp size hızlıca geri dönüş sağlayacağım.
Şu an DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en yeni sürüm olan 461.09 sürümünü yeniden kurdum. Şimdi de FPS arttırabilmek için ya da ayarları en verimli pozisyona getirmek için uğraşacağım.
Mavi ekranı uzun bir süre almıştım, ama ayarları eskiye döndürünce sorun çözülmüştü. Konu açmaya gerek yok mavi ekran için.
Şu anda DDU rehberine göre sürücüyü kaldırmaya başlıyorum. Bu işlemleri yapıp size hızlıca geri dönüş sağlayacağım.
Şu an DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en yeni sürüm olan 461.09 sürümünü yeniden kurdum. Şimdi de FPS arttırabilmek için ya da ayarları en verimli pozisyona getirmek için uğraşacağım.
Gerçi oyunu nadiren oynayan biriyim, o da dersler bittikten sonra en fazla 1 saat. Ama böyle bir şeyin olması canımı sıktı.
Arkadaşlar sorunu Windows 10 Home versiyonunu geri yükleyerek çözdüm. Pro sürümü fazla yük bindiriyormuş. Yine de tavsiyede bulunayım, eğer iş yerleri gibi alanlar için bilgisayarınızı kullanmıyorsanız Professional versiyonunu yüklemeyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı