940MX laptop LoL'de düşük FPS veriyor

EmirhanBozan16

Decapat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarım i5, 8 GB RAM, NVIDIA 940MX ekran kartı vs... Böyle gidiyor ve daha yeni kendi servisine gönderip SanDisk SSD taktırdım. Şu an gayet memnunum fakat daha önce yaşamadığım bir sorunu yaşıyorum. Bilgisayar da Windows Update güncel, ekran kartı NVIDIA Experience uygulamasından güncellendi, driverlar yüklü, Technopat videosu sayesinde oyunu NVIDIA ekran kartı ile çalıştırıyorum fakat SSD takılmadan önce yine LoL oynuyordum ve grafik ayarlarını Full'e çeksem bile FPS 100'ün aşağısına düşmüyordu. Şu SSD takıldıktan sonra oyun içinde Sync kapatıp FPS'i sınırsıza ya da 120 144 gibi FPS sınırlarına ayarlasam bile FPS bir anda 10'lara düşüyor. Sync aktif ettiğimde 60 FPS sabit kalıyor LoL gibi bir oyunda. Aynı laptopta daha önce 100 civarı FPS alırken ne değişti de şimdi 60 FPS'den fazla alamıyorum? LoL bilet oluşturdum fakat hazır cevaplarla geçiştiriyorlar, yardımcı olursanız sevinirim.

Aklıma tek şu geldi, güncellemeden sonra oyun ekran kartı olarak intelinkini kullanıyor olabilir mi? Birde format atmadıysanız bir atmanızı öneririm. Onun haricinde sizinle aynı özellikte bir bilgisayara sahip olan ve ssd bağlattıktan sonra yine aynı şekilde Lol'de fpsi düşen birinin şu mesajına rastladım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 35
SSD Sandisk SSD Plus mı?
evet ssd plus 480gb
Aklıma tek şu geldi, güncellemeden sonra oyun ekran kartı olarak intelinkini kullanıyor olabilir mi? Birde format atmadıysanız bir atmanızı öneririm. Onun haricinde sizinle aynı özellikte bir bilgisayara sahip olan ve ssd bağlattıktan sonra yine aynı şekilde Lol'de fpsi düşen birinin şu mesajına rastladım.
ekran kartı dxdiag da görülüyor güncelleme yapılıyor hatta oyunu ekran kartıyla çalıştırıyorum ama sync aktif iken 60 fps ve grafik ayarları lowun bir tık üstüne çıktığında fps bir anda düşüyor sync kapatıyorum fpsi serbeste alıyorum 10 saniye sonra 8 lere çakılıyor ve bu sürekli terkaelanıyor
FPS 10'lara düşüyorsa ısınma sorunu vardır büyük ihtimal.
Laptopta herhangi bir ısınma sorunu yok. Şuan başka oyunlar da denemek adına oyun yüklüyorum.
şuan valorant indirdim aynı sorun valorantta da var. Büyük ihtimal Asus yetkili servisi bilgisayar da birşeyleri yanlış yapmış çünkü servise gitmeden önce bilgisayar hayvan gibi ısınsa da harddisk olmasına rağmen valorant lol gibi oyunlar da üst düzey grafiklere rağmen fps drop yemiyordum şuan ssd olmasına rağmen her oyunda fps drop yiyorum fps bir anda düşüyor.
Evet an itibari ile Valorantta grafik ayarları düşük olmasına rağmen fps aniden 8 10 civarlarına düşüyor belli ki serviste bir hata yapmışlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı