940MX Laptop oyunlarda düşük FPS sorunu

SnakesCarrieR

Hectopat
Merhabalar. Mevcut sistemlere göre FPS alamıyorum. Örnek verecek olursam PUBG'de maksimum aldığım FPS 11. LOL'de 40-80 arası değişiyor. Harici ekran kartını kullanamadığımı düşünüyorum. Nvidia'nın denetim masasından oyunları senkronize etmeme rağmen değişen bir şey olmadı. Driverları da güncelledim lakin gene değişen bir şey olmadı ne yapmam gerek ?

WINDOWS 10 64-BIT
CPU:
Intel(R) Core(TM) i5 6200U CPU @ 2.30 GHz (4 CPUs), -2.40 GHz
GPU: NVIDIA GeForce 940MX
RAM: 12288 MB

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları hangi ayar seviyesinde oynuyorsun?
PUBG optimizasyon sorunlu ve o ekran kartında düşük ayarlarda oynayabileceğini düşünüyorum.
Ayriyeten bu iki oyunda Nvidia tarafından destekleniyor. Yani senin Nvidia denetim masasına girip ayar yapmana gerek yok.

DDU rehberine göre Intel ve Nvidia ekran kartı sürücüsü ve dosya kalıntılarını kaldır.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
İlk olarak Intel sonra Nvidia ekran kartı sürücülerini yükle.

Aida64 HTML raporu oluşturun. Raporu Mediafire yükleyip paylaşın.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

PUBG'yi en düşük ayarlarda oynuyorum. LOL'ü ise en yüksekteyken bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkartmamıştı lakin orta ayarlara alsamda FPS sorunu hala devam ediyor.
Tam olarak ne yapmam gerektiğini anlamadım biraz daha detaylı olarak anlatırsanız sevinirim. Bu sorundan kurtulup oynadığım oyunlardan zevk alarak oynamak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı