GeForce 940MX düşük FPS sorunu

KAAN96

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar :)
Yeni aldığım MSI CX62 6QD modelli laptopta ekran kartı arızası olduğunu düşünüyorum belkide ben bilmediğim için öyle düşünüyorumdur. Düşünmemin sebebi 7-8 yıllık Heroes of Newert oyununda bile çok değişken FPS göstermesi. Bir anda 100'ken bir anda 40'a düşmesi. Neyse stres testine soktum 720p'de 555 puan gibi bir sonuç aldı ve 11 FPS'de kaldı ısısı en fazla 44 dereceye çıktı. Aıda64 vb bir çok programla değerlerine baktım resimde mevcut sonuçlara bakıp ekran kartı hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Bozuk gibi bir durum varsa garantiye göndermeyi düşünüyorum. Ayrıca dxdiag'da da ekran kartı boyutu vs. gözükmemektedir.

3.jpg
Adsız.jpg
Adsız2.jpg

İşletim sistemi:
  • Win 10 Pro
  • i5 6300HQ
  • 8 GB DDR4 RAM
  • 240 GB Samsung Evo 850 SSD

Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle bir sorun var zira Direct3D hızlandırması yok diyor. Şunları yapın:
Sorun devam ederse cihazın pilini ve şarjını söküp 5 dakika sonra geri takın. Yine çözülmezse "ekran kartı bellek arızası: 0 MB" ibaresi ile servise gönderin.

@Recep Baltaş hocam dediğiniz gibi BIOS'u, MSI güncelleme rehberinize göre güncellemeye çalıştım fakat cihaz işlemi bitirdikten sonra kapandı ve sistem bulunamadı hatası verdi. Bu aşamada ne yapmam gerekiyor? Dediğiniz gibi 2 kez güncelleme islemini de gerçekleştirdim ama açamadım bilgisayarı.

İlk olarak bilgisayarı UEFI olarak kurduğum için, BIOS'u güncelledikten sonra o ayar kaybolmuş, o yüzden bilgisayar sistem problemi hatası veriyormuş. Ayarları tekrar UEFI'ye çevirdiğimde sorun düzeldi. Bilgisayar açıldıktan sonra dediğiniz gibi ekran kartı sürücülerini kaldırıp yeniden kurdum ve Dxdiag'ta yazan veriler değişti fakat Nvidia denetim masasında yaptığım en ufak değişimde tekrar 3D hızlandırıcısı yok gözüküyor.

Oyun içinde durağanda belli bir FPS artışı var fakat hareket haline geçince tekrar kasılmalar baş gösteriyor. Hocam ekte de gösterdim ama 1 aylık bilgisayar sizce varsa sorunu garantiye göndermem gerekli mi? Batarya sabit olduğu için çıkaramadım ayrıca çıkarınca garanti kapsamı dışında kalır mı bilmiyorum da. Yardımlarınızı bekliyorum önerebileceğiniz program, bir test aracı varsa çok sevinirim. MSI AfterBurner bilgisayarda çalışmamakta bunu da belirteyim.

@Recep Baltaş , hocam dediklerinizi aynı şekilde yaptım sizden garantiye göndermem konusunda bir cevap bekliyorum, cevaplarsanız çok sevinirim.

aida.jpg

nvidia.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı