940MX sistem kasıyor

enderonat

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, laptop kullanıcısıyım sistemimde bir sorun yok, insanlar aynı sistemle benden fazla FPS alıp benim oynayamadığım oyunlar oynuyorlar. Bunun sebebi acaba nedir? Örneğin adam birebir aynı sistemle GTA 5'i akıcı bir şekilde oynayabilmiş ben çok düşük FPS alıyorum. Ve şöyle de bir sorun var Valorant oynuyorum mesela 90-100 FPS civarlarında takılıyor bilgisayar (ki aynı sistemle insanlar çok daha fazla FPS alıyor) bu FPS bazen anlık olarak 5 FPS'ye falan düşüyor nadir de olsa yine de aşırı tilt ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri.
NVIDIA GeForce 940MX 2 GB.
4 GB RAM 2666MHz.
i5 7200U 2.5GHz
Windows 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı bellek ve çekirdek frekanslarını MSI Afterburner ile oyundayken kontrol edin, eğer düşüş görürseniz buradakileri uygulayın.
Sorun bununla alakalı değilse ThrottleStop indirip oyun açıkken arkada biraz açık tuttuktan sonra ana sayfayı ve limits sekmesini atın.

Ekran kartı bellek ve çekirdek frekanslarını MSI Afterburner ile oyundayken kontrol edin, eğer düşüş görürseniz buradakileri uygulayın.
Sorun bununla alakalı değilse ThrottleStop indirip oyun açıkken arkada biraz açık tuttuktan sonra ana sayfayı ve limits sekmesini atın.
@e.n.e.s hocamın dediğini yap. @enderonat

benim gpu temp target değeri 90a ayarlı başladı programı indirince, bunla alakası yok muymuş yani

Ekran Alıntısı.PNG

Buyur hocam, limit reasons kısmında nedense bir şey çıkmadı kaç kez 100'den 5 FPS'e düşmesine rağmen.

Son düzenleme:
O zaman sıcaklık konusunda sorun yoktur, sorunu RAM'de arayabilirsiniz. 8 GB RAM yapmak sorunu çözebilir.

Bugün RAM ve termal macun sipariş ettim 2x4 yapacağım sorun çözülmezse yazarım hocam, ilginiz için teşekkürler

O zaman sıcaklık konusunda sorun yoktur, sorunu RAM'de arayabilirsiniz. 8 GB RAM yapmak sorunu çözebilir.
gta 5'i hiç kasmadan oynayabiliyorum şu an hocam :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı