95.000 Türk Lirasına Sistem Toplama

Bütçe
95000 ₺
Ön taraf mesh sadece fotoğraftan zor anlaşılıyor. AM4'ün bu bütçede ölü soket olduğunu anlatmama gerek yok 5950X 7600X'e bile yetişemiyor, çoklu çekirdek testlerinde anca 7700X ile denk onun bile gerisinde kalıyor çoğu durumda.

Hız yarışması yapmıyoruz. 5800x3D besliyor mu besliyor sorun ne.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hız yarışması yapmıyoruz. 5800x3D besliyor mu besliyor sorun ne.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Gördüğüm en saçma sapan cevap olabilir, daha tartışmayacağım sen ileride öyle yapabilirsin.

Gördüğüm en saçma sapan cevap olabilir, daha tartışmayacağım sen ileride öyle yapabilirsin.

O işlemci o ekran kartını beslediğini videoda görüp saçma cevap mı diyorsun. Ayrıca tartışmıyorum. Sen tartışma olarak algılayan zekan varsa ben ne yapayım.

O işlemci o ekran kartını beslediğini videoda görüp saçma cevap mı diyorsun. Ayrıca tartışmıyorum. Sen tartışma olarak algılayan zekan varsa ben ne yapayım.

Ekran kartına yük bindirilirse 12100F ile bile kullanılabilir ne saçmalıyorsun hala anlamadım? Attığın testlerde %15'ten aşağıya fark yemiyor 5800x3D tek Cyberpunk var onunda ekran kartına en ağır binen oyun olduğunu anlatmama gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncellikle troll değilim, yakın zamanda alıcağım. Babamla anlaşma yaptık, kilo problemimden kurtulursam Allahın izniyle alacağım.

Sinerji Bilgisayar (monitor hariç) üzerinden toplayıp almayı düşünüyorum. Bu işin biraz amatörüyüm. Size danışma gereği duydum. İşte alacağım bileşeneler:
  • AMD Ryzen 9 7900 3.70 Ghz 12 Çekirdek 76MB AM5 5nm İşlemci 11253.71TL
  • Asus Prime X670E-Pro WiFi 6400mhz(OC) RGB M.2 AM5 DDR5 ATX Anakart 10326TL
  • Corsair 64GB(4x16) Vengeance RGB 5200mhz CL40 DDR5 Ram 6744.58TL
  • MSI GeForce RTX 4070 Gaming X Trio 12G 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı 22149.07TL
  • Samsung 2TB 990 PRO NVMe Okuma 7450MB-Yazma 6900MB M.2 SSD 5808.71
  • Asus GT502 V2 Tempered Glass Beyaz USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa 4999.47TL
  • Gigabyte 1200W Aorus P1200W 80+ Platinum Tam Modüler Güç Kaynağı 8195.92TL
  • Corsair iCUE H150i Elite LCD XT 360 mm AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu 8487.5TL
  • Corsair iCUE QL120 RGB Beyaz Fan 120 mm Fan(3'lü Set)[2x] 5340.24TL

• Toplama hizmeti 203.9 TL
  • Windows 11 Pro 3409.52 TL
  • DUCKY ONE 3 TKL 3330 TL
  • Corsair Void Elite RGB 7.1 Surround Carbon 2303.35 TL
  • Excalibur 23.8" Monitor 3.299 TL

Oyun olarak yoğunluk verdim ancak ben render ve bilgisiyar üzerinden yaparım. Ayrıca bizim evde sadece Wi-Fi kullanabilirim. Birçok kişi Casper ürünülerini kötülediklerini biliyorum ancak çok uygun geldi (Bilgisiyar serüvenimde hep casper ürünleri vardı). Uzun ömürlü olmasını istiyorum. Hava akışı iyi olmalı. RAM'de normalde OC yapmayacaktım, ömrü fazla olsun diye. Oyuncu farem var. Şimdiden teşekkürler :).

Almayı düşündüğüm PC.
Hiç bir şeye bir şey demiyorum. Ama windows kurmak için niye o kadar veriyorsun o kadar zor bir şey değil ki be

Amerika'da yaşıyorum ve kendime en kral PC'yi dizdim i9-13900KF ile ve eğer profesyonel bir kullanımın yoksa Max 50k ya git 4070 Ti çek. Onun yerine monitör falan alırsın ki tek 4K 32” monitörün sana yeteceğini düşünüyorum. Daha Wi-Fi bağlantısı diyorsun çünkü. Gereksiz bir harcama olur, o kadar PC var ama bir süre sonra gidip indi oyun falan oynuyorsun hani gerek olmuyor. 4090 Ti almak pişmanlıktır ben teknoloji NVIDIA tarafında hızlı geliştiği için 4070 Ti aldım ve şu an 3090 Ti'lardan bile iyi, oynayamadığım oyun yok ve şu anda staj falanda yapmadığım için bu VRAM bana yeterli geldi, collab falan alırsın AWS alırsın onun yerine. Diyeceğim o ki 1600 dolar ekran kartına vermek yerine makul bir şey topla. 50 teknolojisi de geliyor 40k ya toplayan arkadaşının senden daha iyi performans aldığını görünce ağlama, uzak bir tarih de değil 2023 sonu. Ben makul bir şey aldım pişmanlık duymuyorum çünkü işim basit, oyun falan oynuyorum genelde ve her oyunu sağlam oynatıyor. Babana da zorluk çıkarma git makul bir şey topla.

tam olarak beslemiyor. Walttmeister ve messinincocugunun onayladığı sistem iyi. Konu sahibini yanlış yönlendirmeyin. 5800x3D besliyormuş, öyle mi? Modern işlemcilere göre %-20 performans veriyor. Yanlış bilgi veriyorsunuz bir de üzerine bunu savunuyorsunuz ısrarla. İşlemci yoğunluklu oyunlarda fark daha da açılıyor. 9K bütçe var sanli 15-20Klık bütçe varmış gibi ölü soket ve DDR4'ü adeta her şeyinizle savunuyorsunuz. 7700x alıp geçer en kötü ki bütçe var 7800x3D alır gerçek performansı yakalar ve yıllarca bakın yıllarca sıkıntı yaşamaz. 5800x3D şuanda bile geri düşüyor AM5'ten. Videoyu dikkatle izlemenizi öneririm.

Geri
Yukarı