Çözüldü 9500 GT HDMI ses gitmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

punisherrr

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar. Başlıktan gördüğünüz gibi böyle bir sorunum var. Ekran kartımda HDMI girişi bulunmakta. NVIDIA GeForce 9500 GT ekran kartım HDMI girişi var ama kasada yok, öyle söyleyeyim televizyona taktım görüntü gidiyor ama ses gitmiyorum.

Sizlerden yanıt bekliyorum... İyi günler dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boşa kürek çekmek. En sevdiğim spor :p

Eski ekran kartları doğrudan HDMI üzerinden ses veremiyor. Bu tür kartların üstünde bir S/PDIF bağlantısı olur. Anakart veya ses kartının SPDIF çıkışından bir kablo vasıtası ile sesi ekran kartına verip öyle HDMI üzerinden ses alabilirsiniz. Buyurun bu da NVIDIA rehberi.

Bu da söz konusu bağlantı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Televizyona bağladığınızda ses ayarlarında höparlör ve televizyon gibi bir şey olacak normalde höparlördür varsayılan televizyona basıp varsayılan yap de olur ben öyle yapmıştım.

Bende AMD olarak gözüküyor televizyona bağladığında AMD devreye giriyor ona basıp varsayılan yap diyorsun.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,8 KB · Görüntüleme: 101
Televizyona bağladığınızda ses ayarlarında höparlör ve televizyon gibi bir şey olacak normalde höparlördür varsayılan televizyona basıp varsayılan yap de olur ben öyle yapmıştım.

Bende AMD olarak gözüküyor televizyona bağladığında AMD devreye giriyor ona basıp varsayılan yap diyorsun.
Bu var sadece denetim masasındada aynı 2si var hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-09-19 163921.png
    Ekran görüntüsü 2020-09-19 163921.png
    20 KB · Görüntüleme: 67
Hocam, ses ayarlarını kontrol edin. NVIDIA üzerinden ses aktarması gerekir.

Hocam, ses aygıtını değiştirip deneyin. Burada anlatım var. Karşınıza TV olarak çıkabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşa kürek çekmek. En sevdiğim spor :p

Eski ekran kartları doğrudan HDMI üzerinden ses veremiyor. Bu tür kartların üstünde bir S/PDIF bağlantısı olur. Anakart veya ses kartının SPDIF çıkışından bir kablo vasıtası ile sesi ekran kartına verip öyle HDMI üzerinden ses alabilirsiniz. Buyurun bu da NVIDIA rehberi.

Bu da söz konusu bağlantı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı