9500 GT sistem kilitleniyor

Olcayus

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. 1-2 senedir kullandığım bilgisayarım son zamanlarda kitlenmeye başladı. Önce oyunlarda kitleniyorken, artık Google Chrome da gezerken bile kitlenme sorununu yaşıyorum. Bilgisayar kitlendikten sonra reset atınca "Windows kapatılamadı." şeklinde uyarı alıyorum ve Windows'u normal olarak başlat dediğimde bu sefer "Windows başlatılıyor" yazısında kalıyorum. Denediğim çözümler şöyle;
-Elimdeki yedek RAM ile değiştirip denedim.
-RAM slotu değiştirip denedim.
-Sıcaklık değerlerini iyice kontrol ettim herhangi bir şey yok.
-Harddisk sağlığına baktım %100. (Bad sector yok.)

Sistem özellikleri ise şöyle;
  • 2 GB 667 MHz RAM.
  • 1GB GeForce 9500 GT ekran kartı.
  • Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz işlemci.
  • 300W PSU.
  • MSI N1996 DDR2 anakart.

Hocam bence bir format atın rahatlasın bilgisayar. Sonra sorun devam ediyorsa donanımsal bir sıkıntı var demektir. İçini görmeden kimse kesin bir tahminde bulunamaz. Ama bence sorun termal macun kaynaklı olabilir.

Herkese selamlar. 1-2 senedir kullandığım bilgisayarım son zamanlarda kitlenmeye başladı. Önce oyunlarda kitleniyorken, artık Google Chrome da gezerken bile kitlenme sorununu yaşıyorum. Bilgisayar kitlendikten sonra reset atınca "Windows kapatılamadı." şeklinde uyarı alıyorum ve Windows'u normal olarak başlat dediğimde bu sefer "Windows başlatılıyor" yazısında kalıyorum. Denediğim çözümler şöyle;
-Elimdeki yedek RAM ile değiştirip denedim.
-RAM slotu değiştirip denedim.
-Sıcaklık değerlerini iyice kontrol ettim herhangi bir şey yok.
-Harddisk sağlığına baktım %100. (bad sector yok.)

Sistem özellikleri ise şöyle;
  • 2 GB 667 MHz RAM.
  • 1GB GeForce 9500 GT ekran kartı.
  • Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz işlemci.
  • 300W PSU.
  • MSI N1996 DDR2 anakart.

Benim sisteme yakın PC in var Core 2 Duo 1.66 GHz ama.
Ve laptop ekran kartı onboard.
Hangi Windows kullanıyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam belki yardımcı olabilir bu video.
Ekran kartı ve işlemcinin macunlarını kontrol edip yenileyeceğim. Teşekkürler.
Windows 7 Ultimate 32 bit tabanlı işletim sistemi kullanıyorum.

Ekran kartı ve işlemcinin macunlarını kontrol edip yenileyeceğim. Teşekkürler.

Windows 7 Ultimate 32 Bit tabanlı işletim sistemi kullanıyorum.

Windows 7 Ultimate 32 Bit tabanlı işletim sistemi kullanıyorum.

Bu sistemi öneririm size
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Güvenli kurabilirsiniz.

Bu sistemi öneririm size
Güvenli kurabilirsiniz.
Hocam önce sorunun yazılımsal olduğunu doğrulamam gerek. Yarın Windows 7 için temiz bir kurulum yapıp C ve D bölümlerini tamamen biçimlendireceğim. Tekrardan önerileriniz için teşekkürler.

Hocam önce sorunun yazılımsal olduğunu doğrulamam gerek. Yarın Windows 7 için temiz bir kurulum yapıp C ve D bölümlerini tamamen biçimlendireceğim. Tekrardan önerileriniz için teşekkürler.

Hocam bende Windows 7 Lite iyi değil eski yanı Windows 10 Lite yüklemenizi öneriririm boşta 400 MB RAM kullanıyor.

Hocam hafiftir eğer virüsünün derseniz Malwarebytes ile taratın aklınızda soru kalmamış olur.
Hocam bende Windows 7 Lite iyi değil eski yanı Windows 10 Lite yüklemenizi öneriririm boşta 400 MB RAM kullanıyor.

Sürücü sorunu olur.

Hocam bunu kurun bence RAM kullanımı daha düşük en iyi performansa ayarlayın bayağı hızlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı