9500 GT sistemde LoL'de FPS düşmesi ve görüntü bozulması oluyor

• Konuyu başlatan 3ir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 211

3ir

Hectopat
Ekran kartı
9500gt
Oyunu oynarken anlık doku bozulmaları ve FPS dropları oluyor, hatta bazen bir saniyelik siyah ekranlar bile oluyor. Sıcaklıkları kontrol ediyorum fakat 50'lerde seyrediyor.

Eski bir kart olduğu için reballing yapmaya değmez. Ocaklı çakmak ile çipi 10'ar saniye aralıklarla ve 5 saniye süreyle ısıtın. Yaklaşık 3 dakika boyunca yapıp sonrasında düz bir şekilde soğumaya bırakın.

Overclock yaptınız mı? Yaptıysanız ayarları geri alın.

Daha onceden yapmistim bahsettigim doku bozulmasi sorunu yasayinca azaltip sonrasinds da tamamen stock degerlere cekmistim. Şu anda stok değerlerde kullanıyorum.

Eski bir kart olduğu için reballing yapmaya değmez. Ocaklı çakmak ile çipi 10'ar saniye aralıklarla ve 5 saniye süreyle ısıtın. Yaklaşık 3 dakika boyunca yapıp sonrasında düz bir şekilde soğumaya bırakın.

Dün elimdeki başka bir 8500GT'yi firinladim ekrandaki cizgileri duzelttim bu ekran kartina dediginizi yapsam sorun cozulur mu?

Dün elimdeki başka bir 8500GT'yi firinladim ekrandaki cizgileri duzelttim bu ekran kartina dediginizi yapsam sorun cozulur mu?
Denemek lazım. Dediğim gibi çipi aralıklarla ısıtırsanız bir zarar gelmez. Dikkatli davranıldığında zararı olan bir yöntem değil.

Denemek lazım. Dediğim gibi çipi aralıklarla ısıtırsanız bir zarar gelmez. Dikkatli davranıldığında zararı olan bir yöntem değil.

Hocam bu sorun overclock yapıp bu sorunları gördükten sonra değerleri normale çekmeme rağmen geçmedi. Isıtma yönteminin bu sorunu çözeceğini söylüyorsanız yarın çakmak alıp deneyeceğim.

Hocam bu sorun overclock yapıp bu sorunları gördükten sonra değerleri normale çekmeme rağmen geçmedi. Isıtma yönteminin bu sorunu çözeceğini söylüyorsanız yarın çakmak alıp deneyeceğim.
Overclock sonucu böyle olduysa net bir şey söyleyemem ama yaşadığınız sorunlar çip kaynaklı olabiliyor. Bu sebepten denemekten zarar gelmez diye önerdim.

Geri
Yukarı