9500 GT sisteme oyun önerisi

Hocam mesela CS:GO ve VALORANTI en düşük ayarlarda 20-30 FPS civarında oynayabilmem için ne gibi upgradelar yapabilirim ne kadar para ister?
o FPS ler le rekabetçi oyunlardan bir şey anlamazsın, sana önerimi işlemcini Quad Core serisinden bir işlemci ile değiş, RAM ı 8 yap bütçen kalırsa eğer Ekran kartını satıp üstüne ekleyip GTX650, HD 7850, GTX750Tİ, RX550 en kötü HD6850 veya R7 240 kartlarına yönelmen. Dediklerimi uygularsan dediğin oyunları rahat bir şekilde 70-80 FPS üstü oynarsın. Hatta güzel hikayeli single oyunlarıda oynarsın 2015-2016 ya kadardi.

o FPS ler le rekabetçi oyunlardan bir şey anlamazsın, sana önerimi işlemcini Quad Core serisinden bir işlemci ile değiş, RAM ı 8 yap bütçen kalırsa eğer Ekran kartını satıp üstüne ekleyip GTX650, HD 7850, GTX750Tİ, RX550 en kötü HD6850 veya R7 240 kartlarına yönelmen. Dediklerimi uygularsan dediğin oyunları rahat bir şekilde 70-80 FPS üstü oynarsın. Hatta güzel hikayeli single oyunlarıda oynarsın 2015-2016 ya kadardi.
Peki r7 240 ve en ucuz quad core işlemciye geçtim diyelim. Bana ne kadara patlar bu iş.

650-700 arası hemen hemen ama RAM i de en kötü 4 yapman lazım en kötü 4 oda. Anakartın ne 8 GB ram destekliyor mu?
Vallahi bildiğim tek özellikler bunlar. Anakart PSU falan bilmiyorum ve yükseltme yaparsam psunun yetmeme gibi bir durumu da var.

Hocam RAM'den dolayı ağır kasmalar oluşabilir, RAM'inizi yükseltirseniz bir ihtimal oynama şansınız var
Hocam az önce denedim ana menüde bir sıkıntı yoktu. Ayarlardsn grafikleri very lowa aldım. Oyuna girmeye çalıştığımds yükleme oyununda kaldı ama açmaya çalıştı açamadı. Donmadı ama sadece girmeye çalıştı. 20-30 dakika bekledim yine açılmadı alt f4 atıp çıktım sonra belki tekrar denerim.

Son düzenleme:
Vallahi bildiğim tek özellikler bunlar. Anakart PSU falan bilmiyorum ve yükseltme yaparsam PSU'nun yetmeme gibi bir durumu da var.

Hocam az önce denedim ana menüde bir sıkıntı yoktu. Ayarlardsn grafikleri Very lowa aldım. Oyuna girmeye çalıştığımds yükleme oyununda kaldı ama açmaya çalıştı açamadı. Donmadı ama sadece girmeye çalıştı. 20-30 dakika bekledim yine açılmadı alt F4 atıp çıktım sonra belki tekrar denerim.

Hocam onun hakkında mallesef bilgim yok.

Bunun için bir şey yapılabilir mi bilmem zaten sistem yetmiyorsa yapacak bir şey yok. Sadece böyle bir bilgilendirme yapayım dedim.

Hocam tekrardan merhabalar. Cafe oyununu yaklaşık 2 haftadır oynuyorum dün bitti. Oyuna 15-20 dakikada giriyordu. Fpsim de 8-10 idi. Birazdan CS:GO denemeyi düşünüyorum da açar mı sizce açarsa da 20-30 FPS alır mıyım?

Son düzenleme:
Bunun için bir şey yapılabilir mi bilmem zaten sistem yetmiyorsa yapacak bir şey yok. Sadece böyle bir bilgilendirme yapayım dedim.

Hocam tekrardan merhabalar. Cafe oyununu yaklaşık 2 haftadır oynuyorum dün bitti. Oyuna 15-20 dakikada giriyordu. Fpsim de 8-10 idi. Birazdan CS:GO denemeyi düşünüyorum da açar mı sizce açarsa da 20-30 FPS alır mıyım?
Hocam dediğiniz gibi 20-30 civarların da verebilir, ama raminiz yükseltmeniz lazım, 8 ve ya 6 yaparsanız 40-50 görebilir belki. (düşük ayarlar da)

Hocam dediğiniz gibi 20-30 civarların da verebilir, ama raminiz yükseltmeniz lazım, 8 ve ya 6 yaparsanız 40-50 görebilir belki. (düşük ayarlar da)
Yok en düşükte fazla kasmadan 30 civarı versin yeter. Teşekkürler bu arada. Umarım açar oyunu boşuna 30 GB indirmek istemem:)

Yok en düşükte fazla kasmadan 30 civarı versin yeter. Teşekkürler bu arada. Umarım açar oyunu boşuna 30 GB indirmek istemem:)
Hocam açar fakat, rekabet gibi fazla oyuncu modlar da kasma yapar, yoldaş gibi 2v2 oyunlar da kasma olmaz.

Geri
Yukarı