₺9500 yazılım ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
9500
Bu ikisi arasından ROG fazlaca kaliteli bir ürün. MSI hakkında çok fazla yorum yapamıyorum ama 1650'nin Ti bile olmaması düşündürtmedi değil :( onun dışında R7 4800H iyi bir işlemci. i5 11.gen bir işlemci ile 3050 bulabilirsen daha iyi olabilir belki. Hem program hem oyun için güzel bir seçim olur bence. @MustafaCiger'ın attığı modelin Thunderbolt 4 özelliği olanı var elimde. Kesinlike alınır, şu ana kadar beni zorlayan bir sorun ile karşılaşmadım.

R7 4800H'lı 3050'li bulamaz mıyım acaba? Gerek var mıdır? 11400h yeterli midir?

Sanırsam burası. Utility-Tools kısmında uygulama yok :D Yazılımsal ve sürücü olarak çok büyük sıkıntısı var. Şahsen ben almasını önermem.
Hp zaten sevmediğim bir marka. Pek sıcak bakmıyorum.

R7 4800H'lı 3050'li bulamaz mıyım acaba? Gerek var mıdır? 11400h yeterli midir?

Hp zaten sevmediğim bir marka. Pek sıcak bakmıyorum.
i5 11400h ile rahat cinebench r23'te 1450+ tek, 10100+ çift skor alabiliyorum ayarsız. Her şekilde işini rahatça görebilir. Zaten nedenini bilmediğim şekilde bendeki laptop hiç ısınmıyor. Hiç derken gerçekten hiç. Valorant oynarken zar zor işlemci 70'i görüyor ekran kartı zaten 70'in altında oluyor.

Bu pc yi bayağı bir süredir takip ediyorum fiyatını şu ara 8900 civarı fiyatı.geçen hafta 7600a düşmüş bir günlüğüne yakalayamadım.Gene bir indirim olursa almayı düşünüyorum.Bunu kullanan bir arkadaş ısınma sorunu olmadığını ve iyi performans verdiğini söylemişti oyunlarda.
Arkadaşın iyi performans anlayışına bağlı hocam. Siz benchmark ve incelemelere bakın bence. Laptop zaten çok iyi 7600'e bulursanız direkt alın. fakat 8900'e pek sıcak bakmıyorum. Sonuçta thunderbolt 4 özelliği yok, ileride egpu ile harici ekran kartı takabilirdiniz. r7 4800h ve 240w adaptör ile çok çok iyi olurdu :( 90wh batarya ile zaten pil ömrü epey fazla. Gezen adam için biçilmiş kaftan. Eğer öyle biriyseniz kesinlikle alın derim.

Arkadaşın iyi performans anlayışına bağlı hocam. Siz benchmark ve incelemelere bakın bence. Laptop zaten çok iyi 7600'e bulursanız direkt alın. fakat 8900'e pek sıcak bakmıyorum. Sonuçta thunderbolt 4 özelliği yok, ileride egpu ile harici ekran kartı takabilirdiniz. r7 4800h ve 240w adaptör ile çok çok iyi olurdu :( 90wh batarya ile zaten pil ömrü epey fazla. Gezen adam için biçilmiş kaftan. Eğer öyle biriyseniz kesinlikle alın derim.
Sizin kullandığınız modelin tam özellikleri nedir acaba? Linki var mıdır?

Arkadaşın iyi performans anlayışına bağlı hocam. Siz benchmark ve incelemelere bakın bence. Laptop zaten çok iyi 7600'e bulursanız direkt alın. Fakat 8900'e pek sıcak bakmıyorum. Sonuçta Thunderbolt 4 özelliği yok, ileride eGPU ile harici ekran kartı takabilirdiniz. R7 4800H ve 240W adaptör ile çok çok iyi olurdu :( 90wh batarya ile zaten pil ömrü epey fazla. Gezen adam için biçilmiş kaftan. Eğer öyle biriyseniz kesinlikle alın derim.

Thunderbolt 4 ve eGPU ne demek bilmiyorum😄.ASUS ROG serisi 8900e de iyi gibime geliyor. Alırsam her türlü ASUS marka alacağım. Buna benzer başka ASUS modeli var mı bilmiyorum ama düşünüyorum bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı