9600K Undervolt Yapma

55superx

Megapat
Makaleler
2
Bu işlemciye en kolay nasıl UV yapabilirim?

İşlemciye sabit voltaj vermek istemiyorum. Şu an olduğu gibi otomatik olarak boşta frekans düşürüp 0.6V gibi değerlerde serin çalışması iyi oluyor. Sabit bir voltaj vermeden verilen dinamik voltajı nasıl düşürebilirim? Mesela voltajı 0.6-1.3V yerine 0.5-1.2V gibi yapmak istiyorum.

Bir de bilenler varsa 9600K stok 4.3GHz frekansında yaklaşık hangi voltajla stabil kalabilir?

Hocam benim de şu soru aklımda aydınlatırsan sevinirim UV yaptığımız zaman işlemcimiz daha serin çalışıyor hemfikiriz ama tekli ve çoklu çekirdek performansı konusunda herhangi bir zararımız oluyor mu?

Hocam benim de şu soru aklımda aydınlatırsan sevinirim UV yaptığımız zaman işlemcimiz daha serin çalışıyor hemfikiriz ama tekli ve çoklu çekirdek performansı konusunda herhangi bir zararımız oluyor mu?
Performans farkı olmuyor. Tabi işlemcinin stabil çalışacağı düzeyde bir UV yapman gerek. R5 2600 ile UV+OC yapmıştım ve gayet iyi olmuştu. Hem hız artmıştı hem daha az ısınıyordu 😀

Performans farkı olmuyor. Tabi işlemcinin stabil çalışacağı düzeyde bir UV yapman gerek. R5 2600 ile UV+OC yapmıştım ve gayet iyi olmuştu. Hem hız artmıştı hem daha az ısınıyordu 😀

Süpermiş bende yeni kasa topladımda kendime açıkcası sizin gibi hem UV hem de OC yapmak istiyorum ama bir yandanda sıfır daha yeni parçalar hepsi 3600X işlemci 5700XT B450 S2H anakart 16 GB 3200 MHz RAM gerek var mı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı